Dell Inspiron 1520 Mikrofon nie działa. Windows XP

Witam. Posiadam laptopa DELL Inspiron 1520 z zainstalowanym systemem Windows XP. Nie chodzi mi mikrofon :frowning: Jak to naprawić? Nie mam pojęcia skąd wziąść sterowniki na nie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Sprawdź sterowniki ze strony producenta: http://support.euro.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?os=WW1&catid=-1&dateid=-1&impid=-1&osl=PO&typeid=DRVR&formatid=-1&servicetag=&SystemID=INS_PNT_PM_1520&hidos=WW1&hidlang=PO&TabIndex=&scanSupported=False&scanConsent=False.

No dobra ale jakie? Które są na ten mikrofon ? Bo nie mam pojęcia ;/

Skoro problem z mikrofonem, to raczej sterowniki do karty dźwiękowej (na stronie producenta “Dźwięk”) :stuck_out_tongue: Sprawdź jaki masz kartę dźwiękową i pobierz odpowiedni - czyli 1 z 2 jakie tam są dla XP-ka :slight_smile:

Wiec co muszę pobrać ?:smiley:

Sterownik do karty dźwiękowej :stuck_out_tongue: Który? Skąd mam wiedzieć, nie jestem jasnowidzem, nie wiem jaką masz kartę dźwiękową zainstalowaną w kompie :shock:

A gdzie to sprawdzic ?:smiley: Bo nie wiem zielony jestem w tym ;/

Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Sprzęt” lub Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Menedżer urządzeń -> Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Możesz też pobrać program typu AIDA lub Everest i tam też ci poda co masz za sprzęt zainstalowany.

A masz w ogóle dźwięk i tylko mikrofon nie działa, czy w ogóle nie masz dźwięku w systemie?

Mam dźwięk. Heh ściągłem jakiś sterownik ale nie chciał się zainstalować to w trybie awaryjnym zainstalowałem i działa! Heh dzieki za pomoc pozdro :slight_smile: