Dell inspiron 1545 Uszkodzony Dysk Twardy

Witam pewnego dnia gdy włączyłem laptopa wtedy jeszcze z Windows xp sp3 32bit było coś dziwnego kolory nie wyraźne i coś z rozdzielczością uruchomiłem ponowie komputer i nadal to samo :confused: Za 3 razem przy włączaniu blue error i reset i tak cały czas.

Postanowiłem zrobić formata niestety nie udał się ponieważ przy przechodzeniu w drugi etap konfigurowania blue error i napis, “że nie można zrobić fomatowania bo komputer może zostać uszkodzony i żeby przejść do komputera i upewnić się czy nie ma żadnych wirusów” ale jak jak nie mogę go włączyć.Zrobiłem diagnostyka i piszę tak.

Error code : 0146

Msg : Error code 2000-0146

Msg : Hard Drive 0 - self test log contains previous error ls (albo log niewyraźnie zapisałem)

Postanowiłem zrobić formata na viste bo miałem oryginalną jeszcze z kupna tego laptopa (xp też jest orginalny) udało się ale chciał bym wrócić do xp i co się mogło stać? Dysk twardy siadł ? ale wszystko działa mogę zapisywać i wszystko normalnie.

Proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam

Daj screeny z HD tune z zakładki Health i error scan (error scan z odznaczoną opcją quick scan).

Bardzo chętnie ale jak?

Wykonaj wymazanie dysku twardego według: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Jeśli procedura przejdzie pomyślnie, bez zastopowania (wszystkie dane zginą!) do 100%, to potem zainstaluj system jaki chcesz.

Jeśli jednak zatrzyma się w jakimś momencie, to masz uszkodzony dysk twardy, mechanicznie lub elektronicznie.

Czy masz jakiś program do robienia printscreenów (zrzutów ekranu)?

Instalujesz ten program http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

Uruchamiasz, przechodzisz do zakładki Health i robisz printscreena, następnie przechodzisz do zakładki Error Scan odznaczasz Quick Scan i klikasz Start, jak skończy robisz printscreena

Zdjęcia wrzucasz np. tutaj http://www.postimage.org/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b43 … b8d6b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b77 … 35083.html

W tym drugim jest wszystko ok.

Ps. Sory za takie głupie posty ale takiego kaca miałem.

Miało być bez zaznaczonego Quick Scan, niestety skanowanie będzie trwało dłużej ale będzi dokładniejsze.

Ale nawet teraz widać że masz bad sector.

Teraz jest jasne że “wykrzacza” ci się “tamto i owamto”. Dysk łapie błędy bady = problemy jak wcześnie wspomniałem. Konkretnie mówi o tym parametr C5 Data. Wykonaj porządną diagnostykę , czyli program MHDD i na początek skan.

http://postimage.org/image/p6wgvgnvb/

Jest jeszcze gorzej.

Najlepiej zgraj ważne dane.

Zastosuj się do rady użytkownika Poraj

Od czego jest program MHDD. Zupełnie nie rozumiem dlaczego autor ma robić podwójną robotę , zrobił już zbędny skan teraz kolejne działania pt odwrócona kolejność i sensowność taka sobie. Poraj to że napisałeś prosty jak drut poradnik nie znaczy że masz go wszędzie wciskać, a “reszta” bezmyślnie wtóruje…

Nie wiem już co robić :stuck_out_tongue: Chyba wywalę kompa przez okno zaoszczędzę na prądzie ^^ A tak serio zrobię to według tego poradnika http://forum.pclab.pl/topic/256595-Tuto … yciu-MHDD/. Jakieś może uwagi lub propozycje ?

Poradnik jest błędnie napisany ale na C5 Data - “czerwone kwadraciki” powinien pomóc. Moja propozycja :

1 Skan (wyniki) MHDD jest dokładny i wtedy wiesz na czy stoisz i masz porównanie.

2 W zależności od wyników i preferencji można wdrożyć dalsze działania. Generalnie robi się zerowanie całego dysku (komenda erase wpisana ręcznie) plus remap. Niemniej jak badów jest mało a danych nie mamy gdzie przenieść można zrobić sam remap (WD dość dobrze współpracują) , opcja z poradnika to selektywne zerowanie sektorów nie zawsze dobrze działa.

Poradnik od MHDD czytaj np. z elektrody.

Aha najpierw mam zrobić S.M.A.R.T dysku, później zerowanie i Remap tyle ? A po tym wszystkim formata? Czy coś jeszcze w programie MHDD?

Zerowanie usunie wszystkie dane.

To wiem :smiley: ale się pytam czy tyle mam zrobić w tym programie czy coś jeszcze.

Nie SMARTA bo to już wiemy , a skan powierzchni dwa razy F4 po czym zapisujesz wyniki - głownie istotne ile sektorów UNC i ile z długim czasem odczytu. Później zerowanie i remap . Po remapie ponownie zapisujesz wyniki które teraz możemy odnieść i porównać z pierwszym skanem.