DELL Inspiron 15R 5520 - instalacja Windows 8 Pro

Witam, kupiłem niedawno laptopa Dell Inspiron 15R 5520 z wbudowanym systemem operacyjnym Windows 8. Niedługo potem okazało się, że potrzebuję jednak Windowsa 8 w wersji Pro, tak więc ściągnąłem obraz systemu ze strony uczelni, która ma podpisany kontrakt z Microsoftem. Niestety, kiedy próbuję instalować system Win 8 Pro, po sformatowaniu dysku, na którym znajdował się zwykły Windows 8 i próbie zainstalowania tego w wersji Pro, po ukończeniu instalacji okazuje się, że zainstalował mi się zwykły Windows 8. Co więcej, podczas instalacji w ogóle nie muszę wpisać klucza produktu, tylko przypisuje ten klucz który był w zwykłym Win 8. Pytanie, co mam zrobić, by móc zainstalować tam system w wersji Pro?

Sformatować dysk przed instalacją.

Ale nie musiałeś wcale reinstalować. Jest w Windowsie funkcja upgradowania edycji, po prostu wpisujesz nowy klucz i system się sam uaktualni.

Ale ja już ten dysk formatowałem nieraz i nic mi to nie daje, z płyty gdzie się znajduje Win 8 Pro instaluje mi się zwykły Win8.

Próbowałem odpalić tę samą płytę na stacjonarce i tam jest wszystko ok, natomiast w laptopie jest coś nie tak…

Proste, w BIOS masz SLIC …

Z tegoż to bierze sie automatyczna aktualizacja.

Masz wejść w Mój Komp. Właściwości. Skorzystaj z większej liczby funkcji (…)

Wyskoczy kreator, wklepiesz klucz do wersji MSDNAA, pomyśli, restart i po bólu.