Dell Inspiron 17r - Jak wejść do BIOSU lub wywołać "boot menu"

Pytanie skierowane do posiadaczy laptopów dell inspiron. Czy komuś udało się wejść do biosu w tym przeklętym laptopie żeby ustawić bootowanie z CD? Próbowałem wszystkiego co w internecie widziałem i nic.
F12 - pojawia się niebieski pasek pod logiem Della na ekranie i w roku napis “press F12 to enter boot menu”
F2 - pojawia się tylko niebieski pasek pod logiem della
Fn + Esc lub Fn + F2 - nie pamiętam - niebieski pasek pod logiem della się wczytuje od lewej do prawej po czym normalnie ładuje się system.

U mnie F2 działa jak złoto :slight_smile: . Na pewno klikasz je odpowiednio wcześnie? Mam ten sam laptop.

Spróbuj ewentualnie tego https://www.laptopmag.com/articles/access-bios-windows-10

Dell Inspiron 17r 5720, tak i nic, naciskam F2 to różnica tylko taka że niebieski paseczek się pojawia.

Sprawdź klawisz delete. Poza tym w tym laptopie jest bardzo mało czasu na jego wciśnięcie, najlepiej trzymać już przycisk zaraz po uruchomieniu.

O ile dobrze pamiętam na planszy z logo dell’a jest napisane jaki klawisz należy przytrzymać by wejść do BIOS.

EDIT:
Teraz doczytałem w pierwszym poście, że jest napisane F12. Sprawdź czy ten przycisk Ci w ogóle działa.

Dobrze, potem spróbuję DEL, ale wszędzie czytałem, że w Dellu to jest F2. Robię dokładnie tak jak piszesz, wiem, że jest bardzo mało czasu. Jeśli nie wcisnę żadnego klawiszu to pojawia się znaczek dell i włącza windows, a jak przytrzymam F2 lub F12, to paseczek niebieski się pojawia pod logiem Della ładuje się do końca lub jest załadowany, a potem i tak wczytuje się windows, masakra jakaś.

W żadnym moim dellu nie kojarzę niebieskiego paska ładowania przed wejściem do BIOS.

Daj fotę jak to wygląda bo mam podobnego lapka przed sobą i nic takiego nie ma.

Jest to mało prawdopodobne, ale możliwe. Może masz zainfekowanego kompa a wirus siedzi w BIOS w postaci zmodyfikowanego BIOSu. To by tłumaczyło czemu nie możesz się do niego dostać.

Ale od razu mówię, takie rzeczy są możliwe, ale raczej mało realne by zwykły użytkownik coś takiego “złapał”.

Jednak przyznaję niebieski pasek jest ale przy normalnym uruchamianiu, tylko dalej F2 działa u mnie normalnie tak samo F12.

Tak to u ciebie wygląda?

Tak to wygląda i nie działa ani F2 ani F12, pojawia się pasek jakby chciał i leci potem windows.

Dobra, idę spać daj sobie spokój też bo u mnie zawsze takie dziwne rzeczy przeglądałem cały internet i nie wiem, może mechanicznie go rozbiorę albo dam komuś żeby pomyślał. Dobranoc wszystkim.

Przytrzymaj oba gdy tylko pojawia się napis o tym jaki przycisk wywołuje BIOS. Ja na PC nie mam szans włączyć BIOS jednym kliknięciem, od samego startu muszę trzymać przycisk nawet już po zniknięciu logo. W skrócie, trzymaj F2/F12/Delete od startu kompa, aż się system nie zacznie ładować, albo BIOS.

Nie ma szans, to samo, może płyta główna jest zepsuta bo już od dawna jest też taki objaw, że oglądam youtube to przez 1,5 sekundy ekran się zamraża z głośników brzęczenie i puszcza potem to i działa dalej normalnie i tak raz czy dwa na dobę potrafi się zdarzyć. Dodam, że przez ustawienia Windowsa też wejść nie można do BIOSu. Może dlatego, że miałem WIndows 8.1 skorzystałem kiedyś z recovery i Windows 8 jest, ale to bez sensu przecież. Laptop ma 6 lat.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to reset biosu. W moim lapku wystarczy otworzyć tylną klapkę i wyjąć bateryjkę nie jest przylutowana może u ciebie też?

Też o tym myślałem i spróbuję.

Ja bym spróbował jeszcze aktualizacji BIOS. A opisane objawy sugerują na problem z płytą.