Dell Inspiron 5577/ wada fabryczna

Mam od dwoch lat laptop Dell inspiron 5577, przez to ze odkrecila mi sie srobka zawiasu, wylamalo mi obudowe, na dodatek padla mi bateria i wifi, bo przy lewym zawiasie jest gniazdo ladowania oraz ida kable od karty sieciowej do anteny w obudowie matrycy. Obudowa zostala wymieniona cala, czekam na nowa baterie, ale nie moge grac na kablu. Dowiedzialem sie ze ten model Laptopu ma problem z polaczeniem procesora lub procesora graficznego z plyta glowna, teraz gdy probuje grac nawet w gre przegladarkowa, jest tak jakby problem z wyswietlaniem okienek, wczytuja sie z opóźnieniem, filmy, moge ogladac normalnie. Moje pytanie brzmi czy to wlasnie wyglada na problem polaczenia plyty glownej z ktoryms z procesorow. Taka plyta glowna kosztuje uzywana 1200zl, nowa w granicach 1600zl, jak to sprawdzic czy to tego wina? Czy moze byc tak ze na baterii bedzie chodzic normalnie? Ma lekkie sciny, ale nie da sie tak grac :frowning: czy moze w biosie jest jakos wylaczona druga karta graficzna? , ale w sumie na W10, powinna sie zalaczac sama podzczas grania, a jesli by sie nie zalaczala to pewnie na baterii nie na kablu. Nie wiem jak ugryźć problem :frowning: Czy ktos podzieli sie ze mna swoim zdaniem na ten temat, lub radami co z tym problemem zrobic?

Czemu nie możesz grać na kablu?

Mogę tylko gdybać ale niektóre Delle w momencie jak nie rozpoznawały poprawnie zasilacza znacznie ograniczały wydajność komputera. Wejdź do biosu i tam powinieneś mieć informację o zasilaczu podłączonym. Jeżeli popranie rozpoznaję zasilacz (tzn. pokazuje jego moc w Watach) to nie było tematu. Jeżeli AC Adapter widziany jest jako unknown to prawdopodobnie będzie powodem słabej wydajności. Przyczyn może być kilka: uszkodzony zasilacz (cały lub sama końcówka ładowania); uszkodzona płyta główna; uszkodzone gniazdo zasilania. Po twoim opisie obstawiałbym to ostatnie.

Tak wlasnie mowilem na serwisie, ze raczej trzeba wymienic gniazdo, ale mowil, ze jak rusza koncowka od ladowarki to laptop by sie wylaczyl bez baterii, a on dziala czaly czas. Bios mam jakis ograniczony, tylko podstawowe informacje, zaraz poszukam tej informacji, o ktorej piszesz

Dlaczego uwazalem, ze gniazdo do wymiany, lub koncowka ladowarki, poniewaz gdy bateria jeszcze chodzila, to na kablu mialem spadki mocy, byl komunikat ze bateria lub ladowarka jest nieorginalna(ale raczej bateria) i jak odlaczylem i podlaczylem ladowarke to za ktoryms razem zalapywalo i dzial laptop normalnie, ladowarka byla goraca, a czytałem ze to wlasnie przez luzne wejscie ladowania tak sie moze dziac, na serwisie powiedzial mi ze to napewno wina baterii, bateria bedzie kolo srody :frowning:

Tak jak mowisz przyjacielu AC Adapter Type: Unknown, mam nadzieje ze to tylko wejscie do ladowania, a nie plyta glowna :frowning: bo jest w ciul droga, a nie oplaca sie kupic skoro ma taka wade fabryczna

We wtyczce w zasilaczu do Della zawsze jest taki cieniutki pin. Przez ten pin właśnie przesyłane są informację do laptopa o mocy zasilacza. Uszkodzenie tego pinu daje właśnie takie skutki jak u Ciebie. Wtedy też bateria nie jest ładowana więc może niepotrzebnie ją kupiłeś. Najczęściej wystarczy wymienić kabelek w zasilaczu, potem sprawdzić gniazdo, a na końcu podejrzewałbym uszkodzenie płyty/zasilacza. Ze względu jednak na twoje uszkodzenie mechaniczne obudowy obstawiałbym gniazdo.

Dzieki wielkie za pomoc, poszukam zasilacza, zeby sprawdzic, odezwe sie jak juz bedzie wiadomo co bylo przyczyna, troche mnie uspokoiles.

Dziękuję, za rozwiazanie problemu, kolega mial racja, padla ladowarka :slight_smile: podpialem inna 130W i BIOS ja widzi, a laptop dziala poprawnie :slight_smile: