Dell inspiron 8200 - szukam sterownikow do wifi/graficznej

Witam!

Everest wskazuje mi takie dane karty wifi: Broadcom BCM 4318

Udało mi się znaleźć tego typu:

broadcom 43xx 102.28.18,

broadcom 43xx 4.10.40.1,

broadcom 43xx 4.100.15.5,

broadcom 94318E,

broadcom wireless 3.140.16,

karta graficzna: nVidia Geforce 2 Go

mam coś takiego:

R49651,

84.21

9A018200,

NX2K1760

Proszę o wskazanie, które będą właściwe do tego laptopa? A może jeszcze inne?

A co na stronie della nie ma ?? coś tam jest a jako że to stary laptop to najnowsze stery są pod XP , nie piszesz pod jaki system więc masz pod XP

http://support.dell.com/support/downloa … NT_P4_8200

pod xp - zapomniałem napisać :oops: ale z tej strony już pobierałem,(do lan jest 13) chodzi mi o wskazanie, które będą właściwe :slight_smile:

Nie 13 a tylko 4 są sterowniki a reszta to firmware i aplikacje raczej mało interesujące Cię , sterownik do sieci pobierasz ten pierwszy driver “3com” a ten drugi sterownik wydaje mi się że bedzie do karty WiFi ale nie jestem pewny .

Karta graficzna geforce 2 go z takim opisem jest tylko jeden driver/sterownik

No i pobrałem, zainstalowałem i wyskakuje mi taki komunikat: brak biblioteki DLL - program nie może działać poprawnie" :shock: Co jest grane? :evil:

Uszkodzony system lub może wymagany jest jakiś program/biblioteki np. net framework.

Przed instalacją sterownika zainstalowałem framework 3.5 i nic to nie dało :frowning: Może powinienem zainstalować starszą wersję 2.0?)

System jest w porządku - właśnie go postawiłem po formacie, bo laptop był już tak “zasyfiony” że nie dało się na nim pracować. Teraz jest o niebo lepiej, wszystkie stery mam, tylko brakuje tego nieszczęsnego do wifi :frowning:

A driver do chipsetu zainstalowałeś??

Tak tą wersję http://notebook.driversdown.com/Drivers … m=3&show=0

Broadcom BCM 4318 - to jest modem telefoniczny

A sam już nie wiem co z tym WiFi spróbuj zainstalować ze strony dela z tej co podałem kolejne drivery z zakladki sieć/network są tylko 4 na pierwszych miejscach może któryś z nich zaskoczy , Nie wiem też co sądzić o informacji podczas instalacji o braku bibliotek dll , kiedyś też tak miałem dość czesto mi taki komunikat wyskakiwał i w koncu okazało się że pamiątka częściowo była uszkodzona , nieraz za którymyś tam razem udawała się zainstalować bez tego komunikatu.

Dalej szukam… :frowning:

Zbych1 - te 4 pozycje to są właśnie aplikacje, i tego nie da się zainstalować niestety :frowning:

Czyli próbować do skutku? Nie wydaje mi się, aby takie działanie pomogło :roll:

P.s. O co chodzi z tymi “pamiątkami”?

Dodane 21.12.2009 (Pn) 9:00

Nie chciałem zakladać nowego tematu, więc napiszę tutaj: Czy ten laptop “pociągnie” win 7?