Dell Inspiron n5010 - wysoka temperatura grafiki

Witam

od jakiegoś czasu walczę z moim laptopem dell inspiron n5010 z phenomem II i radeonem 4650 i z jego temperaturami…

udało mi się je zbić o około 10 stopni stosując nową pastę ale efekt krótkotrwały i wciąż niezadowalający wciąż parzy w palce…

okazało się ze heatpipy są nieszczelne wiec wymieniłem je dając nowe pasty i termopady dobrej klasy… sytuacja znacznie się poprawiła…

temp procesora spadła z 65-70 na 45-50 (bez obciążenia włączona tylko przeglądarka i parę kart) pod obciążeniem do 55 max

ale grafika za to z 100 stopni spadła na 75-80 bez obciążenia co wciąż wydaje mi się wysoką temp ale problem się zaczyna włączając grę… World of Tanks tylko się wczytuje i loguje do garażu nawet nie zaczynam grac a temp wyskakuje grupo powyżej 100 przy 125 się resetuje komp… dla potwierdzenia print screen.

moje pytanie co z tym faktem zrobić… przyzwyczaić się czy gdzie grzebać bo już mi ręce opadają do niego… myślałem jeszcze o takich płytkach miedzianych zamiast termopadu pod grafiką http://allegro.pl/29-zestaw-6-szt-podkladek-miedzianych-15mmx15mm-i3460570328.html

http://www.fotoszok.pl/upload/fea3544f.png

Czyli, jeśli chłodzenie jest teraz zrobione OK, jedyne wyjście to podstawa pod laptopa z dodatkowym nawiewem.

podstawka pod laptopem można powiedzieć na stałe gości…

co ciekawe z tych 120 stopni do 80 potrafi sie wychłodzić w paręnaście sekund… może sama karta graficzna albo płyta głowna jest coś nie halo…

Jeśli chłodzenie zrobiłeś dobrze, to stawiam na uszkodzenie grafiki (przegrzanie).

przegrzała sie raz i sie będzie przegrzewać juz tak stale… hmm… nieciekawie nie widzi mi sie wymieniać płyty i grafiki … niemniej dzięki za odp

Nie wiesz ile czasu chip miał wysoką temperaturę, jeśli zrobiłeś wszystko jak należy z jego chłodzeniem, podejrzenie pada na uszkodzony chip.

jakas rada co z tym fartem zrobić??

Moim zdaniem taka jest już dola laptopa, że ze względu na swoją budowę temperatury są i będą wyższe. Próbowałeś z podstawkami chłodzącymi?

Jak wszystko zrobione jak należy, zostawić do jej śmierci i tyle.

Lub wymiana grafiki, tylko nie wiem, czy to będzie opłacalne.

500 zł do 3 laeniego laptopa chyba niebardzo… chyba lepiej zosawić do celów biurowych przeglądania internetu itp że tak powiem i poszukać innego sprzętu