Dell Inspiron N5030 - krytyczne temperatury

Dostałem do “naprawy” (oczyszczenie Windowsa, instalacja antyvirusa itp) laptop Dell Inspiron N5030. Zdziwiło mnie że zaraz po uruchomieniu wentylator wszedł na maksymalne obroty a obudowa jest strasznie gorąca. Zainstalowałem SpeedFan i to co zobaczyłem lekko mnie przeraziło: http://i.imgur.com/rhTvMHT.jpg stawiam że temp1 to GPU a core 0/1 to CPU? Chyba nie obędzie się bez czyszczenia w środku?

 

EDIT

Temperatura wzrosła do 104C, chyba się zaraz wyłączy z przegrzania :shock:

Czyszczenie wręcz konieczne. Oczywiście jak nie czujesz się na siłach lub boisz nie Twój laptop więc poinformuj “klienta”, że musi dać do wyczyszczenia laptopa bo w każdej chwili może być za późno.

Dzięki za odpowiedź. Nawet nie wiedziałem że Intelowski akcelelator pulpitu może osiągnąć taką temperature :smiley: Mój lapek z ATI ma ~60C.

Wszystko może, to wygląda jakby w ogóle chłodzenia nie miał. Zapchane chłodzenie.

Dwa rdzenie chodzą prawie że na 90 % ? Sprawdź również czy w opcjach zasilania > zaawansowanych ustawienia aktywnego planu > Zarządzanie energią procesora > nie ma wysokiego ustawienia dla stanu minimalnego.

To chyba dlatego że w tle leciał skan i aktualizacja :wink: Ale sprawdzę.

EDIT

Po wyczyszczeniu chłodzenia temperatury spadły do ~60C więc temat można uznać za rozwiązany.