DELL Inspiron N5110 grzeje się na potęge

Witam.

Rok temu pokusiłem się o laptopa DELL-a. Nie mogę powiedzieć jak na sprzęt za 3000 to mocno mnie zaskoczył.

Jednak od jakiegoś czasu strasznie zaczął się grzać po testach HWMonitor-em widać że proc. przy takim Minecraft-cie dochodzi do temperatury 88 stopni (Przy ok.30 sekundach gry) to boję się zobaczyć co dalej.

Podkładka chłodząca pomogła ale ją na ten moment szlak trafił a mnie boli to że komputer ma rok a grzeje się tak jak by miał ze 4 lata;( Czy mogę jakość to zmienić?

Daj komuś kto go z kurzu wyczyści i sprawdzi połączenia scalaczków z radiatorami.

Poza tym laptopy raczej nie są przeznaczone do gier, czy też oprogramowania które zmuszają go do pracy ciągłej na “wysokich obrotach”.

No niestety lecz mam laptopa co ma 4 lata Asus-a i mimo że fps-y są niskie to tak się nie grzeje tylko że chodzi jak czołg ale daje rade a ten ma rok to chyba jednak to nie jest normalne;/ Oddam go do czyszczenia i zobaczę co dalej , ale to mi się nie podoba;(

Mogę cię zapewnić, że z laptopami tak jest przy codziennym użytkowaniu go przez 12 h np. po 2.5 roku laptopa już nie będzie.

Technika niby idzie do przodu… trwałość w dół… A Vat w górę;p

Teraz kupuje już tylko stacjonary…

Ja na swoim Acer 6530G gram w Minecrafta i temp góra 80stopni więc nie jest złe stwierdzając to że pasty w nim nie wymieniałem tylko go czyściłem więc wszystko zależy od sprzętu i jego użytkowania choć ja swego laptopa dużo nie używam

Bzdura mój ma 5 lat codziennie chodzi ponad 12 godzin i działa. Używany jest do gier, internetu i nic się nie przegrzewa.

Daj tego laptopa do czyszczenia

Oddam ale to potrwa jest na gwarancji więc muszę go oddać do Dell-a a komp na razie bardzo potrzebny.

Nie możesz zbytnio z tym zwlekać, gdyż może się to tragicznie skończyć np. spalenie się wentylatora jeśli jest zapychany przez kurz.

Zgadzam sie. Weź rure od odkurzacza i przyłóż do kratek wentylacyjnych. Troche kurzu napewno wciągnie. Ale to rozwiązanie tymczasowe najlepiej go wyczyscic

Zrobię jak mówisz ale do końca tygodnia musi podziałać;)

Ciekawe podejście. Tyle tylko że przy obecnej pogodzie możesz nie wiedzieć kiedy sprzęt bardziej się uszkodzi.