Dell Inspiron N7110 - Psuje się - czy warto kupić nowe podzespoły (RAM, dysk)?

Witam wszystkich!

W lipcu 2012 kupiłam Della Inspiron Q17 N71100 z Intel Core i32350M, 3GB pamięci RAM (Hyundai), dyskiem Seagate 500 GB i dodatkową kartą graficzną nVidia GeForce GT525.

Używam go cały czas od prawie 4 lat, około rok temu zaczął się trochę psuć. 1.Najpierw głośniki charczały i pierdziały (potem przestały :O)

Masz laptop typowo biurowy więc nie oczekuj od niego że będzie maszyną do gier. Mam nadzieję że był czyszczony od środka. Sugeruję, zanieś sprzęt do serwisu, zamiast dysku twardego kup pamięć SSD chociaż 120 GB, która znacznie usprawni działanie lapka. Masz w laptopie 2 karty graficzne, obydwie słabe i4400 oraz dedykowany GF,  która jest aktualnie włączona? Myślę że warto go reanimować. Dodatkowy RAM nie wpłynie w sposób istotny na wydajność sprzętu, jak chcesz możesz dokupić.

Zapewniam, że nie oczekuję od lapka, że pójdą na nim najnowsze gry - zresztą mało na nim gram. W większości siedzę na MS Office, robię obliczenia statystyczne i czasami grafiki tworzę (tu się najgorzej tnie). 

Co do kart graficznych, zgadza się, mam dwie, ale nie jest cały czas nVidia włączona - przełącza się samo - chyba. Próbowałam kiedyś ustawić na stałe GF, ale nie udało mi się.

I wstyd się przyznać, ale nie był czyszczony od środka… Dopiero mam to w planach. 

Myślałam, że RAM przyśpieszy działanie kompa, dzięki za radę.