Dell L702x, dźwięk na słuchawkach, ale nie głośnikach

Witajcie,

Kupiłem ostatnio Della L702x, wersję z matrycą FullHD bez 3D, bez systemu. Po zainstalowaniu Windows 7 x64, instalowałem sterowniki według kolejności podanej tutaj. Podczas instalacji dwa razy miałem problem - raz nie chciały mi się zainstalować sterowniki do zintegrowanej karty Intel HD Graphics 3000 (sciągnąłem jakieś inne ze strony Intela), drugim razem podobnie, tylko że ze sterownikami do WiFi (też pobrałem inne). Za każdym razem ten sam komunikat - że ten system nie jest obsługiwany (Dell oficjalnie wspiera jedynie Windows 7 x64, więc to niemożliwe). Jakoś sobie jednak poradziłem. Teraz na koniec, chciałem zainstalować oprogramowanie Dell Quickset i spotkało mnie to samo. Nie wiem, czy ten soft jest mi potrzebny, ale tak czy siak jest to dziwne. Tyle tytułem wstępu.

Problem jest jednak inny - zainstalowałem sterowniki dźwięku ze strony Della - te: klik (jedyne zresztą tam dostępne). O ile wcześniej na głośnikach jakiś dźwięk był, teraz nie ma go w ogóle. Jest za to po podłączeniu słuchawek. Co się mogło stać?

W menedżerze urządzeń wygląda to tak:

http://i40.tinypic.com/1zx2nhj.png

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie pomysły na to, co może być nie tak.

Przeważnie w laptopach są stosowane oddzielne profile dźwięku dla wyjścia słuchawkowego i wbudowanych głośników. Możliwe, że np. głośność dla słuchawek masz ustawioną na powiedzmy 50%, a dla głośników - 0%.

Gdzie takie ustawienia profili mogłyby się znajdować? Wraz ze sterownikiem nie zainstalowałem żadnego oprogramowania konfiguracyjnego, chyba, że chodzi o jakieś Windowsowe narzędzie. Co więcej, trochę dziwnym byłoby domyślne ustawianie głośności na 0 dla głośników…

Profili tych nie ustawia się w jakimś konkretnym oprogramowaniu. Sterowniki same wykrywają które wyjście audio jest aktywne i same dostosowują głośność na tej podstawie.

Przykładowo u mnie ustawiam głośność na 50%, podłączam słuchawki i głośność przestawia się na taką wartość, jaka była ostatnio ustawiona, gdy ostatni raz miałem podpięte słuchawki.

Obawiam się, że w moim przypadku to akurat nie to, bo głośność się nic się (w sposób widoczny) nie zmienia przy podłączaniu/odłączaniu słuchawek. Ech, zainstalowałem ostatecznie jakieś, starsze sterowniki, z 2009 (zamiast 2011), dostawcy “Microsoft” (zamist “Realtek”). Na miejscu “Realtek HD Audio” mam teraz w menedżerze urządzeń: “urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio”. Działa, ale zastanawiam się, czy z tego powodu dźwięk nie traci na jakości. Ktoś może podpowie?