DELL Latidude d820 - 100% wykorzystanie procesora

Witam posiadam laptopa latidude d820 , z proc intel core duo 2x 1.83 , 1,5gb ram , grafika geforce ge 7300  winds 7 sp1

Problem polega na tym ze po instalacji systemu xp , w menager urz. pokazywało 100% zużycia procesora przy uruchomieniu np mozilli , i właśnie nawet po reinstalacji na windos 7 problem wciąż jest , i nie chodzi o popularny svchost.exe , ani coś z procesorem , tylko jakby brakowało sterownika albo coś przez co procesor normalnie działa , próbowałem rożnych rzeczy sciągałem z pare program do sterowników driver max itp ale nic ,dalej to samo , jak włącze byle jaką aplikacje od razu jest 100% albo więcej jakby procesor nie mógł uciągnąć jednej aplikacji , rr wind format dysku nic nie da tu trzeba jakiegoś programu  który wychwici brakujący element, tylko problem polega na tym ze większość jest płatnych driver update , ręcznie tez próbowałem  i nic ,żaden chipset nie pomaga proszę o pomoc.

W menedżerze zadań powinieneś mieć jaki proces i ile zużywa procesor.

To każdy program pokazuje zużycie procka 100%?

Jest tak od samego początku czy wcześniej było dobrze?

Nie ściągaj programów typu driverupdate, nie powinno się tego używać.

W menedrżerze pokazuje niby tam 50 czy coś ale suma sumarum 100% jakby nie zależało to od tego tylko od brakującego elementu coś mi siś wydaje

Puki nie reinstalowałem windowsa było wcześniej dobrze , ewidentnie jakieś ustawienie lub tez popropstu brakuje którego sterownika , tak jak mowie aplikacja nie zużywa  tylko procek sam zużywa ponad to niż pokazuje w wykresie , aha i sprawdzałem temperatura jest normalna 40-50 stopni ,tak samo ustawione jest odpalanie na 2 porcesory, próbowałem dużo sztuczek z neta żadna nie pomogła , wiec skoro temp spoko itd . to wina wg mnie ze czegoś brakuje.

Jeszcze jednym sposobem na sprawdzenie jest żebyś ściągnął Ubuntu (700mb) i odpalił Live CD na pendrive i na płycie.

Potem komendą w terminalu “top” możesz sprawdzić jakie jest zużycie procesora, ale nie wiem czy będzie Ci się chciało i czy to potrafisz.

Skoro w Windows XP oraz w Windows 7 masz taki sam problem to znaczy że jest coś z procesorem , albo z Biosem.

2 procesorami? Prędzej rdzeniami.

PS. staraj się pisać wolniej i czytelniej bo nie raz trzeba czytać kilka razy zdanie żeby zrozumieć.

 

Dzięki za rade , ale zbyt skomplikowane to co napisałeś. To ja już nie wiem co zrobić …

A może byc opcja że sterownik od procka musi być jakiś inni niż standardowy ?

albo nie wiem co jeszcze wpływa.W sumie to miałem problem też z kartą graficzna , że po reinstal windowsa pokazuje mi ją jaka "standardowa karta graficczna vga " a nie jak jest czyli nvidia geforce 7300 …

I własnie tu mam też problem , mianowicie chodzi oto że nawet sterowników nie da sie zainstalować od nvidi " pisze komunikat że

" sprzęt na ktorym chce zainstalować driver jest nieaktualny czy cos w tym stylu . Wg mnie brakuje czegoś co jest podstawą do instalacji stera nwm , a jak instaluje stery z strony to zainstalowalo mi takie cos " nvidia quadro vs 120 " i to też jest jakies lipne .Coś tu jest nie tak nwm

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/9034/pl

Tutaj masz sterowniki do Twojej karty graficznej, ale nie ma takich chyba na XP.

Twoja karta graficzna to Geforce Go 7300 dokładnie?

Bo taka sama bez “Go” sugeruje kartę graficzną dla komputerów stacjonarnych.

Nie potrzeba sterowników do procesora.

Spróbuj również zainstalować sterowniki dla karty graficznej zintegrowanej o ile taką masz.

Nie sprecyzowałeś również jaki masz dokładnie procesor , ale z tego co widzę to prawdopodobnie jest 64-bitowy.

Niestety nie wiem czy w Twoim laptopie jest zintegrowana grafika, jeżeli jest to zainstaluj do niej sterowniki.