Dell latitude d505 + stacja dokująca PRO1X

Witam. Mam do Was pytanie. W moim laptopie (jak w temacie) posiadam 1 port RS232. Potrzebuję mieć 2 takie porty, ponieważ interfejs do auta (euroscan) wymaga 2-óch takich portów, interfejs (a właściwie program do niego) działa w czystym dosie. Wylukałem http://olx.pl/oferta/stacja-dokujaca-do-notebookow-dell-CID99-ID5sfAn.html#056c682f3a takie coś, stacja kosztuje raptem 20zł. Jest tylko 1 problem. Wydaje mi się, że po podłączeniu ta stacja będzie tak blisko laptopa, że nie będę mógł wykorzystać portu COM z laptopa. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Może ktoś miał podobny sprzęt i mógłby rozwiać wątpliwości? Druga sprawa, czy w DOS-ie będę mógł korzystać z tego portu na stacji dokującej?

Dla niewtajemniczonych: czytałem trochę na temat euroscana, portów COM itp. i:

  1. Przejściówka USB>RS232 odpada, ponieważ takie połączenie zwłaszcza w DOS-ie i w połączeniu z Euroscanem nie bedzie działać

  2. Można do laptopa kupić kartę PCMCIA z RS232, ale też nie każda będzie działać w DOS-ie, najpewniejsze są karty Argosy oraz Silicom, ich ceny też są odpowiednie:)

 

I to by było chyba na tyle. Gdyby ktoś mógł mnie poratować, będę wdzięczny