Dell latitude d630 vs. windows 7 64 bit

(Jns27) #1

Postanowiłem przetestować i przede wszystkim przygotować się do przesiadki z XP. Ściągam więc już Win7pro x64 z MSDNAA. Tutaj pytanie - czy na Dellu Latitude D630 będzie to działać bez większych problemów? Odczuję wzrost wydajności? Procek to Intel Core 2 Duo T7100 1.8 GHz, 4 GB RAM, grafika Mobile Intel 965 Express Chipset Family. 64bit do tego to dobry wybór czy może lepiej jednak pozostać przy 32bit?

(Cedar) #2

Przy 4 GB pamięci RAM to już tylko system 64 bit, chyba, że nie zależy Ci na wykorzystaniu pełnego rozmiaru.

Ogólnie system Win 7 jest bardziej "zasobożerny" od XP, przyspieszenia nie będzie.

(rgabrysiak) #3

Cześć

Na początek sprawdź czy producent laptopa wspiera ten system czyli czy są do niego sterowniki.

(Jns27) #4

Nie jest tak, że wszystkie procesory 2-rdzeniowe (core 2 duo) wspierają systemy 64 bit? sa sterowniki dla visty 64 bit i myslę, że na 7 też będą działać.

(rgabrysiak) #5

Cześć

Nic nie mówiłem o obsłudze systemu 64 bitowego przez procesory.

Teoretycznie powinny działać (oczywiście instalowane w trybie zgodności z Vistą) ale gwarancji na to nie ma.

(Jns27) #6

sterowniki w win 7 to nie powinien byc problem, gdyz system wiekszość sam pobiera. rgabrysiak ważniejsze jest dla mnie czy da się zainstalować system x64 a nie kwestia jakichś tam sterowników. może wypowie sie ktoś inny, bo sorry Ty za duzo mieszasz i odbiegasz od tematu.

(Cedar) #7

A dlaczego by miało się nie dać? Podaj jakiś choć jeden sensowny powód.

Skoro Vista 64 jest wspierana to i Win 7 się zainstaluje, gorzej ewentualnie będzie z poszczególnymi sterownikami.

(Jns27) #8

A dlaczego by miało się nie dać? Podaj jakiś, choć jeden sensowny powód.

Choćby typ procesora, nie wiem czy taktowanie 1,8GHz to nie za mało na system 64 bit?

(rgabrysiak) #9

Cześć

Jeżeli to twój procesor: http://ark.intel.com/products/29759/Int ... 00-MHz-FSB

to dlaczego miałoby się nie dać, skoro wspiera on 64 bitowej instrukcje?

Skoro wiesz lepiej, niech tak będzie.

(Cedar) #10

Taktowanie procesora w tym przypadku ma marginalne (jeśli nie żadne) znaczenie dla możliwości zainstalowania systemu

Uruchom ten program: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U ... 15011.html

(Jns27) #11

Podsumowując lepiej przy tych parametrach opłaca się zainstalować windows 7 x64 czy x 86? Liczę na konkretne odpowiedzi.

(rgabrysiak) #12

Cześć

Konkretniej już się nie da:

(Cedar) #13

To nie dostałeś jej jeszcze?

Podałem Ci wcześniej jaki jest warunek, ostateczną decyzję musisz podjąć już sam.

-- Dodane poniedziałek, 8 kwi 2013, 17:53 --

rgabrysiak , cytuj dokładnie:

Z mojej strony EOT...

(Jns27) #14

Zdecydowałem się na windows 7 x64. Dzięki za próby pomocy.

Temat do kosza.