Dell latitude d630 vs. windows 7 64 bit

Postanowiłem przetestować i przede wszystkim przygotować się do przesiadki z XP. Ściągam więc już Win7pro x64 z MSDNAA. Tutaj pytanie - czy na Dellu Latitude D630 będzie to działać bez większych problemów? Odczuję wzrost wydajności? Procek to Intel Core 2 Duo T7100 1.8 GHz, 4 GB RAM, grafika Mobile Intel 965 Express Chipset Family. 64bit do tego to dobry wybór czy może lepiej jednak pozostać przy 32bit?

Przy 4 GB pamięci RAM to już tylko system 64 bit, chyba, że nie zależy Ci na wykorzystaniu pełnego rozmiaru.

Ogólnie system Win 7 jest bardziej “zasobożerny” od XP, przyspieszenia nie będzie.

Cześć

Na początek sprawdź czy producent laptopa wspiera ten system czyli czy są do niego sterowniki.

Nie jest tak, że wszystkie procesory 2-rdzeniowe (core 2 duo) wspierają systemy 64 bit? sa sterowniki dla visty 64 bit i myslę, że na 7 też będą działać.

Cześć

Nic nie mówiłem o obsłudze systemu 64 bitowego przez procesory.

Teoretycznie powinny działać (oczywiście instalowane w trybie zgodności z Vistą) ale gwarancji na to nie ma.

sterowniki w win 7 to nie powinien byc problem, gdyz system wiekszość sam pobiera. rgabrysiak ważniejsze jest dla mnie czy da się zainstalować system x64 a nie kwestia jakichś tam sterowników. może wypowie sie ktoś inny, bo sorry Ty za duzo mieszasz i odbiegasz od tematu.

A dlaczego by miało się nie dać? Podaj jakiś choć jeden sensowny powód.

Skoro Vista 64 jest wspierana to i Win 7 się zainstaluje, gorzej ewentualnie będzie z poszczególnymi sterownikami.

A dlaczego by miało się nie dać? Podaj jakiś, choć jeden sensowny powód.

Choćby typ procesora, nie wiem czy taktowanie 1,8GHz to nie za mało na system 64 bit?

Cześć

Jeżeli to twój procesor: http://ark.intel.com/products/29759/Int … 00-MHz-FSB

to dlaczego miałoby się nie dać, skoro wspiera on 64 bitowej instrukcje?

Skoro wiesz lepiej, niech tak będzie.

Taktowanie procesora w tym przypadku ma marginalne (jeśli nie żadne) znaczenie dla możliwości zainstalowania systemu

Uruchom ten program: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 15011.html

Podsumowując lepiej przy tych parametrach opłaca się zainstalować windows 7 x64 czy x 86? Liczę na konkretne odpowiedzi.

Cześć

Konkretniej już się nie da:

To nie dostałeś jej jeszcze?

Podałem Ci wcześniej jaki jest warunek, ostateczną decyzję musisz podjąć już sam.

Dodane poniedziałek, 8 kwi 2013, 17:53

rgabrysiak , cytuj dokładnie:

Z mojej strony EOT…

Zdecydowałem się na windows 7 x64. Dzięki za próby pomocy.

Temat do kosza.