Dell latitude d630 wymiana ram

(Jns27) #1

Witam. Mam laptopa dell latitude d630 z windows 7 64-bit i 2GB pamięci ram. Planuję dołożyć jeszcze 2GB z mojego starego laptopa asus k50ab. Czy pamięć z asusa będzie pasować do della? Czy będzie ją można bez problemu przełożyć?

(falcon89) #2

Oba laptopy mają DDR2 więc będą pasować i teoretycznie będą działać (po przełożeniu trzeba je przetestować).

(Jns27) #3

w jaki sposób przetestować?

(SilberPunkt) #4

Teoretycznie powinny pasować choć np. Kingston do Della poleca swoje pamięci dedykowane a do ASUSa zwykłe Value.

Praktycznie możesz mieć w każdym z notebooków 2 x 1GB i nici z dołożenia bo są tylko dwa sloty pamięci.

:roll:

-- Dodane 22.04.2013 (Pn) 13:32 --

Np. Memtestem86+.

(Jns27) #5

w asusie mam 4gb wiec powinny byc 2 kosci po 2gb. wlasciwie to wolalbym cala pamiec z asusa przelozyc do della zamiast mieszac kilka firm :slight_smile:

(SilberPunkt) #6

To przełóż kości (oczywiście odepnij zasilacz i wyjmij baterię!) i odpal sprzęt. Jeśli chcesz mieć pewność to pobierz Memtest86+ i przetestuj.

(Jns27) #7

Zeby wlaczyc Memtest86+ trzea nagrywac obrazy iso wiec chyba sobie daruje. sprobuje przelozyc pamieci bez wczesniejszych testow i licze na szczescie :stuck_out_tongue:

(SilberPunkt) #8

"Na stronie Memtest86+ można znaleźć także inne wersje programu przygotowane do uruchamiania z nośnika USB i dyskietki."

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P ... 12492.html

(Jns27) #9

Za dużo zachodu :slight_smile: Dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia.