Dell Latitude D810 - wymiana dysku twardego na pojemniejszy

Witam, mój kolega (z roboty) posiada dość starego laptopa Dell Latitude D810 , i na razie nie zanosi się na to, żeby mu go wymienili na nowszy. Laptop ten ma 80 GB dysk twardy o szybkości obrotów talerzy 5400rpm.

I właśnie tutaj chciałbym zadać pytanie, czy w tym laptopie da się wymienić dysk twardy (na pewno się da) oraz jak już dałoby radę to na jaki wymienić, żeby działał bezawaryjnie. Kolegę interesuje dysk twardy o pojemności 320 GB.

I nie wiem czy można ten dysk wymienić na o szybszej prędkości talerzy 7200rpm, czy jak już było 5400rpm to tak zostawić?

Prosiłbym o propozycje dysków twardych do wymiany.

Widziałem w innym temacie na tym forum, że bardzo polecany był dysk twardy WD Scorpio Black o 500 GB oraz szybkości obrotów talerzy 7200rpm, ale czy działaby w tym laptopie? Nie jest bardzo drogi, więc może by się zdecydował.

Proszę o szybką odpowiedź, bo z tym 80 GB dyskiem nie da się już pracować w tych czasach. :wink:

Pozdrawiam,

max541

Będzie pasować jeśli rozmiar dysku będzie odpowiedni. Tutaj chyba 2,5 cala. BTW. Nie większy, tylko pojemniejszy ;] Większego nie zmieścisz.

Czyli jakiego dysku bym nie wziął (oczywiście 2,5 cala), to i tak powinien działać? A jaki poleciłbyś mi dysk twardy do tego laptopa?

Ad BTW. Szukałem odpowiedniego słowa, ale jakoś nie mogłem znaleźć. Dzięki za podpowiedź, zaraz poprawię.

Nie tak każdy bo jeśli to jest stary laptop to sprawdź czy to jest dysk ATA czy SATA :slight_smile:

Sprawdź co za dysk w tym lapku siedzi - IDE/ATA czy SATA (podejrzewam, że SATA)

Zwróć też uwagę na to, że warto by przed zamontowaniem nowego dysku w lapku, zrobić na tym nowym dokładną kopię starego w celu przeniesienia wszystkiego, łącznie z partycją recorvery, chyba, że masz system na innym nośniku.

Hmm… Nawet w pdfie od Della opisana jest tylko pojemność i rpm.

Zmieniałem jakiś czas temu u koleżanki dysk w D510 albo D610 i tam niestety był ATA (niestety, bo koszt sporo wyższy). Możliwe, że tu też, bo to podobne modele. To jest podstawowa rzecz, którą musisz sprawdzić - najlepiej wyjmując dysk i sprawdzając jak wygląda z tyłu (złącze).

Jeśli kolega ma ATA, to po zobaczeniu cen prawdopodobnie polubi swoje 80GB :stuck_out_tongue: