Dell Latitude D810 - wymiana dysku twardego na pojemniejszy


(Mich050494) #1

Witam, mój kolega (z roboty) posiada dość starego laptopa Dell Latitude D810 , i na razie nie zanosi się na to, żeby mu go wymienili na nowszy. Laptop ten ma 80 GB dysk twardy o szybkości obrotów talerzy 5400rpm.

I właśnie tutaj chciałbym zadać pytanie, czy w tym laptopie da się wymienić dysk twardy (na pewno się da) oraz jak już dałoby radę to na jaki wymienić, żeby działał bezawaryjnie. Kolegę interesuje dysk twardy o pojemności 320 GB.

I nie wiem czy można ten dysk wymienić na o szybszej prędkości talerzy 7200rpm, czy jak już było 5400rpm to tak zostawić?

Prosiłbym o propozycje dysków twardych do wymiany.

Widziałem w innym temacie na tym forum, że bardzo polecany był dysk twardy WD Scorpio Black o 500 GB oraz szybkości obrotów talerzy 7200rpm, ale czy działaby w tym laptopie? Nie jest bardzo drogi, więc może by się zdecydował.

Proszę o szybką odpowiedź, bo z tym 80 GB dyskiem nie da się już pracować w tych czasach. :wink:

Pozdrawiam,

max541


(Qba Lukaszczyk) #2

Będzie pasować jeśli rozmiar dysku będzie odpowiedni. Tutaj chyba 2,5 cala. BTW. Nie większy, tylko pojemniejszy ;] Większego nie zmieścisz.


(Mich050494) #3

Czyli jakiego dysku bym nie wziął (oczywiście 2,5 cala), to i tak powinien działać? A jaki poleciłbyś mi dysk twardy do tego laptopa?

Ad BTW. Szukałem odpowiedniego słowa, ale jakoś nie mogłem znaleźć. Dzięki za podpowiedź, zaraz poprawię.


(JoteS) #4

Nie tak każdy bo jeśli to jest stary laptop to sprawdź czy to jest dysk ATA czy SATA :slight_smile:


(Cedar) #5

Sprawdź co za dysk w tym lapku siedzi - IDE/ATA czy SATA (podejrzewam, że SATA)

Zwróć też uwagę na to, że warto by przed zamontowaniem nowego dysku w lapku, zrobić na tym nowym dokładną kopię starego w celu przeniesienia wszystkiego, łącznie z partycją recorvery, chyba, że masz system na innym nośniku.


(Qba Lukaszczyk) #6

Hmm... Nawet w pdfie od Della opisana jest tylko pojemność i rpm.


(Filolupus) #7

Zmieniałem jakiś czas temu u koleżanki dysk w D510 albo D610 i tam niestety był ATA (niestety, bo koszt sporo wyższy). Możliwe, że tu też, bo to podobne modele. To jest podstawowa rzecz, którą musisz sprawdzić - najlepiej wyjmując dysk i sprawdzając jak wygląda z tyłu (złącze).

Jeśli kolega ma ATA, to po zobaczeniu cen prawdopodobnie polubi swoje 80GB :stuck_out_tongue: