Dell Latitude D820 Niewidzi Karty Graficznej

Witam otuż mam taki problem że gdy zainstalowałem Windows XP laptop sie włączył na Ustawienach Ekranu 4bit i najmiejsza rozdzielczość prubowałem instalować sterowniki ale wywalał błędy więc zainstalowałem Windows 7 po instalacji wszystko było ok ale gdy zainstalowałem sterowniki do Karty znowu ten sam problem co na XP.Postanowiłem zainstalować Linux Ubuntu i zobaczyć co będzie po instalacji było to samo co na Windows 7 a gdy zainstalowałem sterowniki z Dodatkowe Sterowniki po pierwszym restarcie gry śmigały ale po 30min-1godz pokazały sie kreski na monitorze a po restarcie wyskoczyły błędy.

Laptop Dell Latitude d820

4GB RAM

Procesor:2xIntel Core 2 CPU T7200 2.00GHz

Karta Graficzna: Nvidia quadro nvs 110m

Proszę o szybką odpowiedż.

Z góry dziękuje.

Dodam że mam internet mobilny na karte z orange więc niemoge zadużo ściągać.

Jak instalujesz sterowniki i są takie objawy to wskazuje to na uszkodzenie chipsetu graficznego.

Czyli trzeba wymieniać karte?

Dodane 07.04.2012 (So) 17:37

Jeżeli nietrzeba wymieniać to prosił bym napisz co mam zrobić.

Próbowałeś instalacji starszych sterowników? Moim zdaniem to uszkodzenie sprzętowe, powiedz czy bez sterowników ekran jest normalny? W trybie awaryjnym próbowałeś pracować? Jeśli w awaryjnym i bez sterowników jest ok, to grafika do reballingu. Nie wiem czy się opłaca.

Tak bez sterów jest ok a w trybie awaryjnym nieprobowałem.

Do reballingu czyli co? i jakie tego będą koszta?

Reballing czyli wymiana kuleczek pod chipsetem graficznym, Koszta są różne, czasami przewyższają wartość laptopa, ale od 230zł w górę (serwis we Wrocławiu). Jeśli się zdecydujesz to szukaj profesjonalnego serwisu, a nie naprawy u kazia, bo niektóre serwisy tylko wygrzewają chipsety, i po 2-3 miesiącach trzeba robić powtórkę.

O kurde kiedyś już coś takiego miałem w laptopie i w serwisie zrobili i po 3mies znowu. A nic innego nieda się zrobić i czym to może być spowodowane?

I dzięki za pomoc.

Najprawdopodobniej spowodowane jest to przegrzewaniem się laptopa. Niestety w domu sam nic nie zrobisz, a opisywane przez ciebie objawy wskazują na takie właśnie uszkodzenie.

Bardzo ci dziękuje.

Temat do zamknięcia.