Dell Latitude - dźwięk

pracuję na Dell Latitude D830 - dość stary już laptop

niestety po ostatniej instalacji systemu coś się pochrzaniło z dźwiękiem. po odpaleniu kompa (lub restarcie) wszystko działa w porządku ale po ok. 10-15 min pracy (słucham muzyki na słuchawkach) zaczynają się jednostajne puknięcia/zakłócenia w odstępie ok 3 sek. strasznie wkurzająca rzecz! po prostu co 3 sek. słyszę urwanie dźwięku : ( i tak kurcze co 3 sek…

kombinowałem, ściągałem stery, szukałem jakichś opcji ale nie doszedłem co z tym zrobić…

w dodatku co jakiś czas włącza się głośnik laptopa takim PISKIEM że można ogłuchnąć. głośnik nie powinien przecież w ogole działać! coś jest ewidentnie… źle.

system to XP z SP3, nie ma konfliktów sprzętowych. natomiast mam chyba zainstalowane 2 typy driverów do dźwięku - Legacy Audio Driver i SigmaTel Audio. Najnowsze stery pobrałem ze strony Dell’a. Jednak gdy odinstalowałem Legacy… w ogóle nie działał dźwięk i dopiero pozwalając by się zainstalowały (przez win xp chyba) dźwięk zaczął działać, niestety nadal są zakłócenia :frowning:

prośba o pomoc

Zainstalowałeś sterowniki do swojej płyty głównej Chipset?

mikrofon wyłączony

dwuklik na ikonce głośnika i mikrofon wycisz przy wyjściu czyli tam gdzie uciszasz dźwięk

jilted83 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule, zgodnie z zasadami forum.

@ XMan - oczywiście, wszystkie ze strony Dell’a

@ pawcio1212 - POMOGŁO! dziękuję za pomoc : )

Dodane 06.09.2011 (Wt) 15:47

a jednak nie pomogło :frowning: po dłuższym czasie ale jednak POJAWIŁY SIĘ TRZASKI