Dell LATITUDE E4300 nie bootuje instalacji Windowsa

Witam wszystkich mam problem z owym Laptopem . Znajomy przyniósł mi ten sprzęt żebym postawił na nim system myślałem że szybko sprawę załątwię ale zaczynają się schody . Laptop ma postawiony system Windows 7 Ultimate x32 ale strasznie muli . Chciałem mu postawić system x64 gdyż do takiego płytkę posiadam . Niestety w laptopie jest uszkodzony napęd DVD więc nie mogę nic ruszyć z płytki . Zrobiłem obraz płyty Rufusem przy bootowaniu wykrywa pendriva ale nie wyskakuje żaden napis typu naciśnij klawisz by uruchomić instalacje . I jestem w kropce . Próbowałem na innym dysku zainstalować system na mojej stacjonarce i go podmienić ale to równało się BSOD . W Systemie który jest zainstalowany ale muli na tym sprzęcie wykrywa mi instalkę 7 i pendriva ale nie jestem w stanie jej uruchomić z poziomu systemu gdyż x32 nie obsługuje plików .exe x64 . Ktoś może ma jakiś pomysł jak ten temat ugryźść ? Bo ja już zgłupiałem .

Hej,

Możliwości masz dwie: podłączasz zewnętrzny napęd DVD albo bootujesz z pendrive-a. W jedyny i drugim przypadku musisz mieć wyłączony Fast Boot i Secure Boot w BIOS-ie. I oczywiście dobrze zmienić sekwencję startową, by zaczynała się od sprzętu USB.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Najpierw nagraj system na pendrive używając programu Rufus (obraz iso). (najlepiej spróbuj wersję 32 bit bo cpu może obsługiwać tylko tą wersję, skoro była taka postawiona)
Potem podpinasz pendrive do komputera, następnie podczas uruchamiania (przed pojawieniem się loga dell) naciskasz i trzymasz klawisz F12.
Pojawi się lista dysków i inne opcje uruchamiania i diagnostyki.
Wybierasz pendrive z instalką i enjoy :slight_smile:

1 polubienie

Ja bym zaczął od końca:
Najpierw sprawdź HDTune kondycje dysku HDD, tzn. health i wykres prędkości, jak możesz wklej nam:)
Może się okazać, ze wina lezy w zużytym dysku, wspominając uszkodzony napęd cd niewykluczam upadków itp. :wink:

Po drugie powiedz jaką znajomy DOKŁADNIE ma SPECYFIKACJĘ :slight_smile:
Może się okazać, że 64 bitowym systemem mu dobijesz laptopa z 2 GB RAM :wink:

Dalej, jeżeli się da, to zainstaluj mu 10, 7 już powoli znika z rynku i ze wsparcia. Z 7 na 10 przejdziesz gratis.

No in na koniec: w internecie ten laptop będzie mulił niemiłosiernie, to niestety 2 bardzo mało wydajne rdzenie, połowa wydajności współczesnych netbooków. Plus taki, że nie są lutowane, można więc teoretycznie za grosze zrobić podmiankę…

Właśnie się pojawia umiem zbootować system z Pendriva ale nic się nie dzieje . Wykrywa pendriva ale tylko mruga znaczek _ i nic się nie wyświetla dalej typu naciśnij klawisz by kontynuować to nie jest mój pierwszy komputer który robięale przy tym to zgłupiałem .

Znajomy nie chce 10tki bo ma na innym nowszym laptopie i po aktualizacjach ciągle są cyrki z resztą to raczej nie ma sensu . Sam bym tego dziadostwa się pozbył z swojej stacjonarki gdyby tylko powstała obsługa najnowszego DXa bo to jest śmieć a nie system …

0 uszkodzonych bloków po teście wykresu prędkości nie będę robił bo się będzie robił chyba z rok przez tak zasyfiony system . Poinstalowane jest tyle ■■■■■ół i syfów że wszystko ledwo chodzi .

Ja o tym wiem ale się uparł na budżetowy komputer do przeglądania internetu dla mamy .

Mógłbyś rozwinąć temat gdzie to może być ukryte w Biosie della bo on jakiś strasznie nie intuicyjny jest u mnie na stacjonarce wszystko jest w sekcji boot w opcjach a tu nic takiego nie ma .

Plik ISO jest poprawny?

No to… Linux.

Co do SecureBoot, to mam E4310 i w tym modelu nie ma (jeszcze/na szczęście) tego wynalazku. Podejrzewam, że w E4300 też nie ma.

Faktycznie, może tak być, że w tym modelu jeszcze nie było Secure Boot. Ewentualnie pokaż na screenie, jak wyglądają ustawienia w BIOS-ie.

Spróbuj jeszcze raz nagrać system na pendrive, ale za pomocą programu Rufus (najnowsza wersja).
Upewnij się czy da się z pendrive bootować. Może być taki pendrive.