Dell Latitude E5440 - odpala raz na kilkanaście razy

Mam na tapecie laptopa od znajomego który uruchamia się raz na kilkanaście razy. Jeśli się nie uruchomi, ekran się nie inicjalizuje - brak podświetlenia i treści, brak loga DELL, nic nie pika, diody - pozostaje tylko ta od zasilania.

Myślałem, że to wina dysku, ale bez niego nie ma poprawy. Wyciągnąłem jedną kostkę RAM, potem drugą - przy braku pamięci zgłasza to. Pojedyncze kostki nie działają nigdzie, tzn. ciężko mi ocenić, bo każda z 2 kości w każdym ze slotów osobno i razem (zamienione kolejnością) dają taki sam efekt - laptop nie startuje, tylko wisi w takim stanie przed ekranem biosu.

Władowałem do niego płytę Hirena żeby odpalić Memtest. W momencie jak się ładował, zwiecha - rząd cyfr 0400 od góry do dołu i tyle. Potem kilkanaście razy znowu bez powodzenia. Za którymś razem zaskoczył, znowu odpaliłem memtest, doszedł nawet do swojego ekranu startowego:

Ale dalej wisi. Co zwraca uwagę -
BCLK : 0 Mhz
Settings: RAM : 0Mhz, DDR3- 0.

Co się dzieje? RAM, mobo? Ktoś się spotkał z czymś takim?

A możesz wejść do BIOSu i jego ustawień?

W każdym Dellu tej serii (w niższych chyba też) jest program diagnostyczny. Przy włączaniu wciśnij chyba F11 (boot menu) i wejdź na diagnostykę, a będziesz wiedział co może być nie tak.
Ja obstawiam płytę lub procesor.

Raz na N razy jestem. Udało się wejść w diagnostykę (F12), przeszła bezbłędnie (poza baterią która jest wyciągnięta).
EDIT: a przy następnym uruchomieniu znowu czarno… masakra :confused: