Dell latitude E6400 i rozłączanie się WiFi

Witam. Mam problem z siecią Wifi w laptopie Dell latitude E6400 a mianowicie gdy konfiguruje siec bezprzewodową internet normalnie działa przez parę minut a po chwili sie rozłącza. Nieważne jaka jest siła zasięgu zawsze jest tak samo. Konfigurowałem sieć w programie Della (nie pamiętam nazwy ale tam można ustawiać siec po wifi, kablu, bluetooth itd.) oraz w tym kreatorze w XP - rozłącza po paru minutach. Myślałem, ze to wina sterowników ale gdy chciałem zaktualizować to nawet nie znalazłem nic w internecie ze sterownikami. W routerze zmieniałem kanał nadawania wifi i również nic nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Może podasz więcej szegółów :

-dostawca neta

-jaki router

UPC

modecom MC - 418A

na drugim laptopie nie ma problemów z wifi chodź laptop stary. Na poprzednim laptopie (nowszym ) też nie było problemów.

Podaj jakiej karty wi-fi używasz na tym laptopie.

intel® Wifi Link 5100 AGN

Szukałeś tu

http://support.euro.dell.com/support/in … pad&~ck=mn

sciagam jakis niby nowszy sterownik do wifi zobaczymy czy cos da…a ty mógłbyś tam zobaczyć i ewentualnie doradzić co zainstalować?

//przy instalacji tego nowszego sterownika wyskakuje komunikat, ze jest zainstalowany juz nowszy…

Dziwna sprawa.

Proponuje odinstalować tą kartę wi-fi.

Restart ,zainstalować ponownie.

Zobaczymy wtedy ,skoro starszy laptop śmiga bez problemu to może karta jest uwalona.

wykasowałem i po resecie wraca ten sam sterownik do wifi lecz nie pamieta ustawien, po ustawieniu danych do sieci na nowo dalej sie rozlacza

Moim zdaniem uwalona jest karta wi-fi.

Witam, mam podobne problemy z tą samą kartą sieciową w laptopie Lenovo Y530. Z tego co czytałem na zagranicznych forach, to dużo osób ma takie problemy. Znalazłem rozwiązanie pod Win XP. Ja niestety mam Vistę i nie mogę tego przetestować, bo opcje są inne, ale dla zainteresowanych podaję link:

http://support.intel.com/support/wireless/wlan/sb/CS-006205.htm#i

po kablu ten moj laptop działa bez problemów…sprawdze później to co podałes i napisze czy coś pomogło

Dzwoniłem do Lenovo w tej sprawie, ale polecili jedynie odinstalowanie ich programu do łączenia się z netem… nie pomogło :confused: A jak tam działania na Dellu?

laptopa dostałem drugiego takiego samego i to samo o.0 rozłacza sie po chwili na wifi ;/ chyba coś jest nie tak z routerem ale dziwna sprawa bo na starym laptopie działa bez problemu i na drugim pc tez