Dell Latitude E6400 - Modem 3G via Orange Free SIM

(Appphonetest) #1

Nie mogę ustawić by działał internet mobilny od Orange z wbudowanego modemu w Dell Latitude E6400.

Świeżo postawiłem system, sam instalowałem sterowniki, karta widoczna, jest sygnał, można zdjęć i założyć kod pin, nawet próbuje się łączyć ale się rozłącza bez komunikatu lub pokazuje żółty trójkąt. 

W Dell mobile broadband management mam wybrane wszystko jak trzeba 3x "internet" i pobieranie IP z automatu (fotka z google)

85384_mobile_manager1.jpg

(Longhorn2009) #2

A ustawienia APN podałeś?

(Appphonetest) #3

http://ustaw.orange.pl/ust.aspx

(Longhorn2009) #4

Jeśli modem jest prawidłowo zainstalowany, a program od della sprawia problemy możesz ustawić internet w innym, np. top netinfo.

(Appphonetest) #5

No nie wiem o co chodzi, widzi i 3g i 4g widzi sieci, ustawiałem na stałe DNY i ip an auto :/ 

(Longhorn2009) #6

Sprawdź jak mówiłem jeszcze topnetinfo, poradniki konfiguracji znajdziesz najpewniej na forum bez-kabli lub na youtube na pewno.

(hnxhsnhdc) #7

Poniżej znajdują Podłączanie i łączność z Internetem kroki rozwiązywania problemów:
Włóż ponownie kartę SIM.
Sprawdź SIM jest uszkodzona.
Sprawdź, czy karta SIM została sprzedana z mobilnej karty szerokopasmowej.
Sprawdź, czy nie ma innych programów są otwarte, które mogą być pomocą Dell Mobile Broadband karty.
Sprawdź w Menedżerze urządzeń, aby upewnić się, że karta jest rozpoznawana przez system operacyjny.
Sprawdź BIOS aby upewnić się, że karta jest włączona.
Oto Podręcznik Dell Latitude E6400 za dalszą pomoc.

Musisz stworzyć nowy profil w Menedżerze. Menedżerem nazywam tu aplikację przez którą się łączysz czyli ten Dell Broadband Manager.
O ile dobrze pamiętam to Orange wymagało prócz wpisania poprawnego APN jeszcze numeru telefonu!!!
Numerem telefonu diallUP jest:
*99#
i APN: internet

Nazwij ten profil np. ORANGE PL i zapisz a potem ustaw na DOMYŚLNY