Dell latitude e6410 nie wyświetla temperatur gpu

Witam jak nie ten dział proszę prxenieść, poradzcie mi mam laptop dell latitude e6410 i nie wiem jak z tym sobie poradzić mianowicie zaden programnie podaje temperatury grafiki, co z tym zrobić w bios wszystko po włanczane i mie wiem w czym problem, co zrobić chce monitorować gpu, jak zonbie z tym faktem poradzić…

HWMonitor ?

To może być na początek napisał te żadne programy, żebyśmy się nie męczyli szukając rozwiązania…?

Nie wiem co zrobić podaje pozostałe parametry grafiki po za temperaturami…

Napisz jakie programy sprawdziłeś…

HWMonitor , cpu temp cpu-z , RealTemp , everest i kilka innych, te zapamiętałem resztę nie kojarzę naprawdę ile tylko google podpowiedziało tyle sprawdzałem, możliwe żeby ten model tak miał ze brak możliwości sprawdzania temperatury gpu, gdyby mailowy był jakiś kontakt do suport dell dawno bym wiedział co i jak…

No na forum też nikt ci nie odpisał… https://www.dell.com/community/Latitude/Dell-latitude-e6410-does-not-give-gpu-temperatures/td-p/7237476

a sprawdzałeś speccy?

Masz w lapku dwie karty graficzne Intela i nVidię, chcesz monitorować tą drugą tak?

O nie wiedziałem według według recenzji specyfikacji, to nie podawało ze mam 2 karty graficzne nawet tylko sterownik pod intela jest, z tego co zauważyłem dell korzysta cały czas z karty intela…

No trzeba by to doprecyzować, bo w specyfikacjach są dwie. Możesz to sprawdzić czy na pewno tak jest?

"Latitude E6410 jest dostępny w wielu konfiguracjach (gotowych u partnerów Della a także możliwych do zestawienia w jego sklepie internetowym). Najwydajniejszym procesorem, jaki może otrzymać ten laptop, jest Core i7-620M z testowanego egzemplarza. Do wyboru są dwa układy graficzne, GMA HD zintegrowany z procesorem Intela oraz niezależny Nvidia Quadro NVS 3100M (odpowiednik GF G 210M/310M). "

Jeśli masz tylko kartę graficzną intela, to monitorujesz procesor CPU, który ma wbudowaną w sobie GPU.

W tych laptopach są procesory:
Intel® Core™ i7-620M (2.66GHz, 4M cache) (with Turbo Boost Technology)
Intel® Core™ i5-540M (2.53GHz, 3M cache) (with Turbo Boost Technology)
Intel® Core™ i5-520M (2.4GHz, 3M cache) (with Turbo Boost Technology)

Sekcja grafika wbudowana.

Dopiero mi wróciło forum na zadane pytanie odpowiem, mam dell z cpu Intel® Core™ i5-520M (2.4GHz, 3M cache) (with Turbo Boost Technology, poniżej zrzut pokazujący jaką mam grafikę zdziwiło mnie po zbiorczej aktualizacji w tym programie widzę temperatury gpu czego nie widziałem, ale gpu tmp dalej w zasobniku systemu nic nie wyswietla…

Dla ciebie w tym momencie istnotna jest tylko temperatura CPU - procesora. Układ graficzny jest wbudowany w procesor, czyli fizycznie jest to jedna “obudowa”. Z tego co wiem nie ma możliwości w takiej sytuacji sprawdzić temperatury tylko dla GPU…

Też mam Della e6410 z zintegrowaną grafą. Tak jak pisał MeHowG zintegrowaną grafikę masz w procu więc nie sprawdzisz temperatury samej grafy. Jeśli procek ma temperaturę np. 36 stopni to grafa będzie miała podobnie :).

Tak tylko dlaczego jak mam hp probook 6560b jako 2 laptop i w nim tez grafika zintegrowana AMD Radeon HD 6470M, i pokazuje mi osobno temperatury gpu w gpu temp, a zapewne kolega ma z mocniejszym cpu dell

Bo w nim masz procesor intela i dedykowaną / osobną (a nie wbudowaną / zintegrowaną w procesor) kartę graficzną AMD Radeon coś tam…

Nie każdy polizingowy laptop jak wspomniany ma gpu dedykowane, hp tyle razy czyszcziłem go ze nie widzę by była dedykowana grafika, a raczej zintegrowana gdyz pod chłodzeniem mam cpu wymienny cipset i układ graficzny lótowany, mam tak jak na tym wideo z grafiką https://m.youtube.com/watch?v=qzwT21jcCLY

to jest dedykowana, zintegrowana z płytą główną, niezależna od procesora… ten model HP występuje tak samo jak twój DELL w wersjach z AMD i bez…

To mnie ciekawi tak samo ma dell, jak te wideo po nizej czyli tez osobna grafika i wszystko innaczej działa

https://m.youtube.com/watch?v=7NstYLLadDo

Próbowałeś aplikację AIDA64? (wystarczy wersja testowa)
https://www.aida64.com/downloads
Możesz w BIOSie wyłączyć Nvidia Optimus.
Wtedy pojawi się w biosie dedykowana karta graficzna.
Zainstaluj również najnowsze sterowniki ze strony Nvidia

Mam intela grafikę jak kilka wypowiedzi temu zrzut podałem, a sterownik ze strony dell jaki był naj nowszy pobrałem, a w biosie nic nie mam co wspomniałeś…

No to masz kartę zintegrowaną w CPU. A nie dedykowaną (Nvidia).
W moim dellu jest tak ( w aplikacji AIDA)

Prawdopodobnie w tym programie (pozycja GPU GT Cores masz temperaturę karty graficznej)

Aux nie wskazuje temperatury GPU w CPU…