Dell Optiplex 745 wymiana płyty głównej

Witam

Posiadam Dell’a Optiplex 745 z płytą główną jak w linku. Czy każda płyta główna formatu ATX będzie pasowała do mojego komputera?

http://computerpartdiscounters.com/dell … pci-e.html

ATX na pewno nie będzie pasować do Twojej obudowy chociażby ze względu na rozmieszczenie gniazd wejścia/wyjścia (tylny panel).

Z tego co na szybko znalazłem w necie to mimo podobieństwa do płyt w standardzie BTX rozmieszczenie otworów montażowych jest nieco inne niestety.

:roll:

Czyli z czego mogę wybierać?

Dodane 18.06.2013 (Wt) 15:35

Czyli z czego mogę wybierać?

Zmień budę na standardową ATX. Do tego płyta ATX i po problemie.

:roll:

Komputery biurkowe Della to solidne komputery,ale często mają ograniczone możliwości rozbudowy przez nietypową płytę gł., zasilacz i obudowę.Miałem z nimi do czynienia.

Chciałbym jednak zostać przy obudowie Della, którą cenię za solidność i przemyślane rozwiązania :slight_smile:

Czyli nie mam żadnego wyboru jeśli chodzi o płytę główną? Czy, tak na prawdę różni się mój Dell od normalnego komputera?

Witaj,

Różni się właśnie tym, że jego budowa odbiega nieco od ogólnie przyjętych norm i standardów. Co to oznacza? Ano to, że jak Ci padnie właśnie płyta główna czy zasilacz to będziesz musiał kupić je projektowane tylko dla Della (pewnie poprzestawiali niektóre piny itp.). Dlatego lepiej kupić płytę choćby mATX a obudowę od np. komputera Compaq Evo D300V, która również jest “nie do zajechania” a wymiarowo spełnia standardy micro ATX. Wtedy w przypadku “padu” którejś z części nie ma problemu z kupnem nowej, ponieważ tam możesz umieścić podzespoły, które są ogólnodostępne (w przypadku obudowy od D300V płyta główna micro ATX, których jest ostatnimi czasy pełno i zasilacz ATX, kupisz go w każdym komputerowym).

Szczerze mówiąc to raczej nie masz wyboru i musisz szukać płytki do Optiplexa 745.