Dell optiplex 755 problem z instalacją 64 bitowego systemu

Witam, przychodzę do was z problemem instalacji jakiegokolwiek systemu 64 bitowego.
A mianowicie obecnie mam zainstalowany Windows 10 Home 32bit i chciałem zrobić czystą instalację tego windowsa ale 64 bitowego. Więc utworzyłem bootlowanego pendrive za pomocą rufusa, media creation toola itd. Ustawiłem boot w biosie żeby pierwszy był pendrive i instalacja zadziała ale pojawiło się takie coś

.
Próbowałem również zainstalować Win 7 64 bit z płyty ale również jest to samo.
Specyfikacja PC:
Inter® Core™2 Quad CPU Q6600 2.4Ghz 4rdzenie.
Ram: 8gb ddr2
Karta Graficzna: Intel Chipset Q35 family corporation WDDM 1.0.
Bios zaktualizowany do najnowszej możliwej wersji.
Dysk HDD Western Digital 250GB.
Nie wiem co może być przyczyną niedziałających systemów 64 bitowych skoro procesor jest 64 bitowy.
Czekam na wasze propozycje rozwiązania problemu.
Z góry dzięki!

Wgląda mi to na uwaloną grafikę. Linux 64-bit też to powoduje?

linuxa nie próbowałem instalować ponieważ zależy mi głównie na windowsie.

Być może instalka wersji 64-bitowej wymaga ciut więcej pamięci VRAM dla karty graficznej. Powinno być to do ustawienia w BIOS.

Zgodnie z instukcją producenta o nie obługuje Win 10. 32 mogło ci pójść ale 64 może być problem
https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/optiplex-755/drivers

  1. Upewnij się że pamięć RAM nie jest uszkodzona, do testu pamięci możesz wykorzystać darmowe narzędzie memtest.
  2. Upewnij się że układ graficzny nie jest uszkodzony, w przypadku awarii zintegrowanego układu graficznego jedynym rozwiązaniem jest wymiana płyty głównej (ale może to być nieopłacalne).
  3. Jeżeli to możliwe zainstaluj najnowszą wersję BIOSu dostępnego na stronie producenta.

Optiplex 755 obsłuży Windows 10 x32 oraz x64. Sprawdzone na kilkudziesięciu tych optiplexach 755. Problem jak pisano wyżej to RAM lub uszkodzona zintegrowana grafika.

Ja bym nieśmiało zauważył, że problemem może być też brak sterowników do płyty, na forum piszą, że są max do 7. W praktyce może udało się sprzedawcy, bo z 10 kupiłeś?, zainstalować 7 i wtedy ją “uaktualnić”, bo sterowniki będą dograne, a Windows 10 ma z nimi problem…?

https://www.dell.com/community/Optiplex-Desktops/Optiplex-755-Windows-10-updates-and-questions/td-p/6072398

Też uważam że problemem jest karta graficzna. Będę musiał kupić dedykowaną kartę.
Temat uważam za zamknięty.
Dzięki wszystkim za pomoc.

Jak kupisz, to daj znać. Podkręcimy procka :smile:

Spoko :smile:

Uważaj na grafikę, wchodzi tam tylko jednoslotowa.

Mam też taki na serwisie i nie ma żadnych problemów z W10. Wydajność to inna kwestia na S775.