DELL OptiPlex GX520 i brak sieci

Chciałem zainstalować Windowsa na nowym komputerze DELL OPTIPLEX GX520 (stacjonarny).

Niestety, po ściągnięciu wszystkich wręcz sterowników z tej strony:

http://www.dell.com/support/drivers/pl/ … x520?s=dhs

… nadal brak sieci.

Po włączeniu się systemu, potem avasta i Comodo, od czasu do czasu próbuje odnowić IP aż w końcu pojawia się komunikat o braku łączności lub ograniczonej łączności…Czasem, że kabel jest odłączony…

Sterowniki pozostałe się prawidłowo zainstalowały i dźwięk gra, i inne też.

Dodam, że do rutera Cerberus Pentagram (TPSA) jest kabel sieciowy podłączony i akurat na tym wejściu LAN, co ten komputer jest podłączony jest dioda, ale nie ZIELONA, tylko POMARAŃCZOWA. Nie wiem, czy to też ma znaczenie w tym, że coś jest nie tak?

Czy ktoś może poradzić co z tym dalej zrobić?

Dane:

Windows XP, SP3, Avast, Comodo Firewall.

Pomarańczowa dioda na Pentagramie oznacza że port pracuje z prędkością 10 Mb.

Jako że prostsze rozwiązania są zawsze najbardziej skuteczne - to na początek sprawdź kabel LAN i upewnij się, że w Menadżerze Urządzeń nie ma żadnych urządzeń zgłaszających błędy lub nie działających.

Kabel sieciowy jest na 100% dobry, bo przed chwilą odpiąłem go z tego laptopa, z którego teraz piszę (a tu włączyłem sieć bezprzewodową) i podpiąłem do tego Della stacjonarnego.

W Menedżerze urządzeń (Panel Sterowania -> System) brak konfilktów.

Rozwinąłem nawet: Mysz i Klawiaturę…

Dodane 25.08.2012 (So) 14:41

Dzięki za podsunięcie pomysłu z połączeniem kabla.

Próbowałem go poruszać przy samej karcie sieciowej i teraz nagle coś się ruszyło i jest połączenie 100MB/s.

Natomiast brak diody świecącej na pomarańczowo i na zielono też na ruterze…

W takim razie - to nie sterownik, lecz coś z gniazdem RJ w komputerze.

Miałeś rację, chyba muszę lekko zagiąć kabel przy samym wejściu RJ, żeby było połączenie…

A ja szukałem problemu w sterownikach.

Dzięki!