Dell Pendrive recovery formatowanie

Cześć,
razem z komputerem dostałem pendrive z partycją odzyskiwania. Pendrive da się tylko odczytywać, nie da się nic na nim zapisać ani sformatować.
Ktoś z was ma jakiś pomysł jak go sformatować?
pendrive dell U3-8GDSTK

nie działa ta opcja, nie wyszukuje dysku

up.

Użyj Google, raczej nikt za Ciebie nie będzie szukał; inna sprawa - tak bardzo Ci zależy na 8GB pendrive?

Użyłem google, ale nie ma sposobu który by działał.
Na drugie pytanie sam sobie odpowiedz, skoro napisałem ten temat to zależy mi?

EaseUS Partition Master nie daje redy, bo zablokowany zapis, Win32 disk imager wyskkauje bład

żadna metoda z twojego linku nie działa bo nie wykrywa mi w tych programach pendrive

Uważaj na ten program, nie gwarantuje działania i może zepsuć pendriva, raz uratował mi dysk w którym było zbyt mało widocznej przestrzeni.
NIE PRZERYWAJ JEGO DZIAŁANIA.
Najlepiej rób to w dzień aby komputer nie uśpił się, w zależności od dysku może to trwać nawet kilka godzin.

Oczywiście testujesz w porcie USB 2.0, ew. z wyłączonym USB 3.0 na tym porcie, lub w innym komputerze z USB2.0?

Testowałem na USB 2.0, 3.0, 3.1 i przejściówką z USB-C na USB 3.0.
Zmiana portu nic nie zmieniła w tym wypadku.

Użyj programu działającego spod bootowania, np. Activ@KillDisk w wersji Free. Trzeba wykonać i użyć nośnik tego programu na CD lub sprawnym pendrajwie i następnie wyzerować owego pendrajwa Dell.
http://www.killdisk.com/killdisk-home.htm Po pobraniu, już z instalatora wybrać kreator.
Zbootować potem gotowe narzędzie i uważnie(!) z listy napędów wybrać ten pendrajw Dell, który ma być wyzerowany.

Device is read only

:confused: Wydaje mi się że to narzędzie nic nie zdziała

A może Ci się tylko wydaje? Mnie ratowało nawet uszkodzone pendrajwy. Spróbuj! Nie zakładaj niepowodzenia z góry!

Które narzędzie? HDD LLF powinien mieć możliwość usuwania tej flagi.

Możesz spróbować w ubuntu zmienić ustawienia dostępu na rwx

Niestety ale nie ma za dużo opcji w tym narzędziu i nie daje ono sobie rady ze zdjęciem blokady.
Poniżej wrzuciłem zdjęcia jak to wyglądało. Udało się przejrzeć pliki, ale nie udało się zdjąć blokady zapisu

HDD LLF pracuje od 9 rano i nadal siedzi na 1%, poczekam do wieczora, może to wolno pracuje

Jest tylko jedna, wymazywanie One pas Zero, ale skuteczna i całkowicie wystarczająca. Dla pendrajwa 8 GB trwa kilkanaście minut. Nie jestem pewny czy wykorzystałeś ten programik właściwie. Czy po zaznaczeniu pendrajwa Dell wpisywałeś polecenie ERASE-ALL-DATA a następnie klawisz F10?

W HDD LLF po kilku godzinach pokazało się 100% z powodzeniem i żółtym paskiem postępu, ale nadal nie działa.
Na chwile w Windowsowskim zarządzaniu dyskami pokazał się ten pendrive bez podpisu “tylko do odczytu”, ale nie udało się go sformatować.

Wszystkie trzy metody testowałeś?

Niestety żadna z metod nie działa. Dell chyba wydał nowszą wersje pendrive (która ja mam) i mocniej je zabezpieczył. :confused:
W linku poniżej wysłałem zdjęcia jak on się prezentuje z zewnątrz i wewnątrz.

Do odblokowania tego pendriva użyj “SM3267AE_Q0207B2”
U mnie wszystkie sformatowane 8GB - USB 3.0