Dell Precision M6600 - problem z karta graficzną

Witam.

Mam problem z Dellem Precision M6600. Sprzęt mam od ponad prawie dwa lata. Byłem z niego zadowolony do momentu jak padła mi karta Quadro 4000M. Kupiłem drugą i też padła po niemal roku.

Czy ten model borykał się z jakimiś wadliwymi partiami kart? Nie chcę wyrzucać pieniędzy na nowy laptop, bo ten spełnia moje oczekiwania, ale druga grafika to wydatek ± 500 zł.

Zaznaczam, że laptop nie resetował się, nie przegrzewał. Wszystko było super.

Wiem, że ten model wspiera nowsze karty z serii Quadro KxxxxM, Może taka K4000M lepiej by działała i nie siadała po jakimś czasie?

Kto ma wiedzę, proszę niech podpowie.

Pozdrawiam.

Czy kartę wymieniałeś w serwisie czy samodzielnie?
Jeśli samodzielnie, to przyczyną uszkodzenia jest wyładowanie ESD i/lub zaaplikowana słabo przewodząca ciepło pasta termoprzewodząca, uszkodzony ciepłowód do radiatora itp.

Kartę wymieniałem sam. Nie mówię, że jestem super fachura, ale to nie było ciężkie, tylko sporo rozkręcania. Od małego w latach 90 do niemal dziś szperam w komputerach. Na tyle pojęcia i wiedzy mam.

Stara pasta została wyczyszczona i nałożona nowa.

Chłodzenie jest całe i nie uszkodzone. Wyładowanie uszkodziło by układ dopiero po kilku dobrych miesiącach?/ Myślę, że sporo szybciej.

Nie w jednym lapku wymieniałem już kartę i tylko tu mam taką sytuację.

Normalka. Padały w tym modelu.

Seria Dell Precision to są wydajne stacje robocze ważące po 20 kg.
Ale jakiś mądry wymyślił, że da się to sprzedać jeleniom jako laptop.
I tak to się właśnie kończy.

Wady fabryczne kart czy laptopów?

Chipy do tych kart. Ale o ile pamiętam obsługiwało to również karty z innych Delli, nie Quadro, tylko zwykłe, i one mniej padały, tylko trzeba jak najwolniejszą brać.