Dell service tag nieodpowiedni dla modelu laptopa

Witam! Jakiś czas temu zakupiłem używaną płytę główną (La-7762p) odpowiednią dla laptopa dell Latitude e6530.P zamontowaniu płyty okazało się, że w service tag widnieje model laptopa Latitude 5530? W związku z tym mam pytanie. Dlaczego model płyty nie odpowiada temu z service tag? Mimo, że wszystkie sterowniki, bios i urządzenia zainstalowane są dla modelu Latitude e6530. W internecie nie znalazłem odpowiedzi. Moze na forum ktoś udzieli mi informacji.

1 polubienie

Płyta główna pochodzi z demontażu z innego komputera. Niestety nie ma możliwości zmiany Service Tagu, który jest na płycie głównej. Na przyszłość szukaj płyty z numerem części odpowiedniej dla Twojego komputera. (nowa lub refurbished) może ona nie pasować. Najlepiej z dell podając service tag komputera z naklejki od spodu lub opakowania komputera, będziesz miał gwarancję, że to jest odpowiednia część.
Polecam również firmę Parts-People. Oni mogą mieć właściwą część, jeśli dell drogo się wyceni.
Czy service tag się zgadza się na stronie dell?

Radzę wejść do BIOSU tej płyty, tam jedno z końcowych opcji z lewej dolnej strony ekranu (już nie pamiętam dokładnie która) wyświetla pomiędzy innymi informacjami także kod serwisowy płyty, będzie w tej sytuacji inny, niż na nalepce na obudowie.

Jeszcze raz - właśnie sprawdziłem w BIOS-ie mojego Dell Precision M4800 - service tag jest też w pierwszej od góry (zakładce? - nie wiem jak to określić), oprócz tego też na dole. Mam też w tej chwili Dell Latitude E6510 - układ we wszystkich typach laptopów Della jest bardzo podobny. Pozdrowienia.

Chyba koledzy mnie nie zrozumieli. Płyta, o której tutaj rozmawiamy nosi kodowy numer modelowy 7762p. Jest to płyta przeznaczona do laptopów Dell Latitude e6530. Chipset QM77. Nie ulega wątpliwości, ze jest to matherboard do ww modelu laptopa. Jednak, jakimś dziwnym trafem, posiada service TAG dla modelu Dell latitude e5530. Płyta glówna do tego modelu (e5530) różni się w konstrukcji, wielkości, rozmieszczeniu itp. od dell e6530. Nie potrafię wyjasnić skąd nagle service tag niezgodny z modelem. Owszem, płyta zakupiona została jako uzywana, z laptopa dystrybuowanego w Japoni. Jednak to nie wyjaśnia błednego service tag. Tym bardziej, ze we wszystkich programach indentyfikujących rodzaj płyty ( poza oczywiście delowskim service tag) występuje jako płyta Dell latitude e6530. Rodzi to pewne, aczkolwiek nie bardzo dolegliwe konsekwencje w uzytkowaniu. Nie moge pobierać sterowników, bios itp. na podstawie service tag. Muszę manualnie wyszukiwac je, zgodne z modelem faktycznym (e6530). Da się z tym żyć. Ale zagadka jak dla mnie ciekawa. Jedynym wyjaśnieniem jest pomyłka przy wpisywaniu service tag przy pierwszym uruchomieniu płyty. Dziękuję wszystkim za próby wyjaśnienia zagadki. Pozdrawiam.

Hej,

A może ktoś się bawił i wgrywał - choć nie wiem czemu to miałoby służyć - jakieś zmodowane wersje BIOS’u? To tłumaczyłoby zmieniony tag, ale 100% poprawność sprzętową.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Bardzo możliwe, że tak właśnie się stało. Forum supportu DELL zawiera wiele wątków dotyczących niepoprawnie wpisanych SERVICE TAGów do płyt głównych, które były wymieniane w zepsutych komputerach. Możliwe, że właśnie taką płytę zakupiłeś - źle oznaczoną. Najgorsze jest to, że SERVICE TAG wypełnia się jednorazowo.

Mam to samo, tylko że sam strzeliłem sobie w kolano sugestią jakiegoś idioty z forum. Kupiłem płyty główne do delli latitude 7400 2in1 i kilka z nich (uszkodzone albo pochodzące z napraw serwisowych ) i przedstawiały się oknem do nadania kodu service tag. Można było to pominąć, ale sugestią z forum wpisałem pppppp, no i nadałem sobie kod, nie laptopa, a monitora dell. Teraz głowię się jak to zmienić. Nie mam programatora, nie wiem czy jest możliwość wyczyszczenia service taga z biosu i czy tylko w bios on jest wpisany. Mój laptop stał się monitorem dell. Zastanawiam się czy podmiana kości bios z innej płyty takiej która ma przy starcie okno z nadaniem serviece taga załatwi temat??? Mam też płytę w której ktoś wpisał service tag 1234567. Też tego samego typu problem. Nie mam wiedzy jak to naprawić. Moja głupota. Mam jeszcze jedno zastanawiające mnie pytanie, czy można różnym płytom głównym nadać ten sam service tag? Czy to jest problem? Czy serwer aktualizacji wykryje inny komputer z tym samym service tag i czy zablokuje aktualizacje??/??/??

To bez znaczenia. Nie zmieniaj.

A jak już musisz to ci podpowiem. Np.
dellbiosreset.iso, DSTCD.ISO.

jak to bez znaczenia, nie ma „abdejtów” z dell , i to wkurza , oczywiście można z ręki ładować sterowniki, ale nie działają różne funkcje ze strony dell update ze względu na nierozpoznany sprzęt. wolałbym wiedzieć czy np. wpisanie w płytę service taga z innego komputera nie spowoduje jakiejś kolizji po polaczeniu się z dell update, albo gdzie siedzi i jak jest zapisany service tag i czy tylko w kosci biosu. czym analizowac i czy service tag jest zapisany otwartym tekstem i czy można go bezkarnie usunąć albo podmienić „w programatorze” czym serwisanci dell czyszczą service taga w biosie bo niewątpliwie to robią, mam kilka takich płyt i widzę że wyświetla się biosowe okno przy starcie do wpisania service taga , i wydaje mi się że udało mi się też ominąć procedurę wpisywania ale nie wiem jak to zrobiłem i płyta ruszyła bez service taga. no i pytanie czy proste przelutowanie eeproma z płyty innej nie zablokuje startu komputera. nie znam struktury i procedur startowych wiec pytam. nie wiem czy np service tag jest zapisywany w jednym miejscu czy jeszcze gdzieś indziej .

Działają. Wchodzisz na stronę ze sterownikami do tego modelu i działa też automat, tylko on praktycznie nigdy dobrze nie funkcjonował. Wygodniej kliknąć wyszukiwanie ręczne i wybrać to co jest potrzebne.
Na dodatek robi się to raz, podczas instalacji, potem co najwyżej BIOS pobiera jak jest nowszy, bo sterowniki pojawiają się starsze niż te z M$. Zresztą BIOSy też już idą często z M$.

Kombinowanie z programowaniem epromu czy lutowaniem dla takiej pierdoły jak service tag uznaję za absurd. Ale nazwy narzędzi serwisowych ci podałem, ściągnij sobie i możesz zmienić. Pamiętaj, że gwarancji tak nie uzyskasz, bo jeszcze jest numer seryjny.

ja to wszystko wiem że można ręcznie pobrać sterowniki, wiem, bo również ładowałem wczoraj do 3 płyt 7400 2in1 nowy bios. nie chodzi o zasadę. dellowscy serwisanci mają program do kasowania biosu skoro płyty które dostaję są puste albo mają wpisane bzdury. ja chcę poznać mechanizm, widzę że masz o tym pojęcie ale nie odpowiedziałeś na nurtujące mnie pytania. o narzędziu które podałeś piszą wszędzie że nie działa z nowszymi laptopami, nie wiem czy to prawda, bo nie sprawdzałem, widzę że mona zrobić pena botowalnego i mieć jakieś programy do diagnostyki, co niektórzy chwalą, jeśli skasowanie fałszywego service taga takim programem jest możliwe to dlaczego tego nie robić? wiem że delowski automat do ściagania sterowników i diagnostyki nie jest doskonały, ale jest i warto mimo wszystko móc z niego skorzystać czasami . odpowiesz na moje pytania jesli posiadasz tę wiedzę?

Nie warto. Szybciej i pewniej jest zrobić to ręcznie.

Niektóre modele wymagają konkretnych narzędzi. Sprawdź sobie CCTK, wpisz w wyszukiwarce swój model płyty aby znaleźć narzędzie przeznaczone dla tego produktu.

ok, dzieki za pomoc