Dell Studio 1555

Witam, mam Dell’a Studio 1555, mam do niego sterowniki Xp/Vista/Win7.

Komp jest pusty więc sam chciałem sobie zainstalować XP lecz niestety, podczas bootowania XP wyłazi blue screen.

Niema na nim również partycji, próbuje zrobić FDISKIEM lecz to jest czarna magia więc napisze co robie:

Więc jestem w FDisku, laptop jest pusty a więc tworze “Primary DOS Partition”, pyta się czy chce użyć całe miejsce więc dam NIE ponieważ chce mieć pare partycji i teraz moge wpisać rozmiar maksymalny 2048mb

więc wpisuje i mam partycje C:1 która ma 2047 i jest w FAT16, chyba coś nie tak ale ide dalej, teraz tworze Extended DOS Partition tu moge dać 303187, ale chce dyski na pół więc daje 50%, lecz potem nie moge utworzyć kolejnej partycji i dać 50%, daje ok i pyta sie czy stworzyc Logical drive size, wiec daje tak i tu znowu moge dać tylko 2048mb więc tworzy mi d: znowu w FAT16. Coś żle nie?

wyłącz w biosie ahci…

Wyłączenie ahci jest jedną z opcji najprostszą ale nie najlepszą ponieważ lekko spadnie wydajność zainstalowanego systemu lepiej zintegrować z instalką windowsa sterowniki sata za pomocą programu nlite

Opis tutaj: http://forum.*****.pl/

edit: sry admin link znalazłem na tym forum nawet nie zauważyłem z rozpędu że odnosi się do innego forum :confused: