[Dell Studio 1747] Ogólny problem z maszyną

Witam,

Mam problem z laptopem marki Dell Studio 1747. Problemy w nim się cały czas pojawiają i nie mam jak ich wyeliminować tzn. nie mogę zdiagnozować przyczyny problemu.

W skrócie powiem co się z nim już działo.

Jak na procesor i7 maszyna działa wolno pojawiały się problemy z oprogramowaniem np. systemowy profil programu Outlook się posypał musiałem go odbudować. Pokazywały się częste błędy i komunikaty. W związku z tym wziąłem płytę CD która była w zestawie z komputerem (Reinstaling DVD Windows 7 Home premium 64-bity) i przeinstalowałem cały PC. Zainstalowałem tylko system, sterowniki, podstawowe oprogramowanie typu przeglądarka, pakiet office 2007, drukarki, pdf itd. Drobne oprogramowanie. Jednak komputer dalej nie działa tak jak powinien. Wolny, czasem “dłużej” myśli. Obecnie np. program Outlook się ciągle wysypuje (niby niepoprawne zamknięcie i naprawa pliku PST która trwa ponad 1h czasu - błędy potrafią być do 2-4 sztuk dziennie). Dodatkowo program Mozilla w wersji 15 się zawiesza na chwile (3min.) i okazuje się, że wtyczka Flash się sypie (za każdym razem!). Była także usterka “czujnika ruchu”. Musiałem nowe sterowniki wgrać pomijając, że po blue screenie nie mogłem go włączyć. To są poważniejsze wady które przeszkadzają znacznie w pracy biurowej.

Jak mogę sprawdzić czy np. któryś podzespół komputera nie jest uszkodzony? To już trwa około 3 miesięcy więc już ręce rozkładam z tym ciągłym wysypywaniem się oprogramowania. Format, najnowsze wersje oprogramowania i sterowniki nie pomogły. Czy macie pomysł z której strony się zabrać do tego tematu ?? :frowning: :frowning:

Przetestuj pamięć RAM programem MemTest i wklej screena z zakładki Health programu HDTune.

Komputer prawdopodobnie będzie musiał odwiedzić serwis. Lista tego “drobnego” oprogramowania byłaby pomocna.

Dziękuje Ci za zainteresowanie tym dziwnym problemem :slight_smile: Troszkę to trwało nim wykonałem wszystko o co prosiłeś ponieważ mój czas jest ostatnio mocno napięty.

A więc tak wyglądam zdjęcie z HD Tune:

553b1018cdf11307med.jpg

Dodatkowo wykonałem też test RAM i wygląda on tak:

84e50e680aab3384med.jpg

Jednak po zakończeniu pełnego testu zrobiło się coś takiego:

cfaac72fa0adb2a8med.jpg

Lista drobnego oprogramowania jest taka:

Adobre Reader X, Mozilla (plus 3 wtyczki: Adobe Reader, Picasa, Shockwave Flash), 7-zip, Sterowniki do 2 drukarek, Fakturka, Office 2007 (Word, Excel, Power Point, Outlook), Netia Secure, picasa 3, WinRAR.

Komputer skanowałem antywirusami i dodatkowo CAŁY był formatowany więc nie sądzę, żeby coś się tam tak mocno trzymało.