Dell Studio głośno chodzi wiatrak

Witam

Od pewnego czasu mam problem z wiatrakiem w laptopie dell Studio 1558 procesor i5. raz chodzi cicho za chwile buczy a czasem tak z kilka minut i tak w koło. temperatury jakie osiąga komputer są w granicach 50 do 70 stopni użycie pamięci w granicach 39 - 49 %. przeglądarka internetowa Mozilla. system windows 10 prosze o pomoc

Hej,

Najprawdopodobniej wyrobione łożysko. Można próbować wyjąć, wyczyścić i nasmarować. Jeśli to nic nie da, wymiana wentylatora na nowy.

Pozdrawiam,

jutro bedzie wymieniany na nowy dam znać czy to pomogło:)

został wymieniony wiatrak a także pasta na procesorze. Wszystko wyczyszczone a komputer nadal załącza wiatrak na wysokie obroty co jest wkurzające. Co może być jeszcze przyczyną?

To, że schładza procesor kiedy się grzeje, ten typ tak ma:

ale to sa temperatury rzędu 60, 70 stopni przy przeglądaniu dosłownie stron internetowych

Takie temperatury nie są normalne w spoczynku, stąd głośna praca wentyla… wolałbyś żeby procek się spalił? Chyba nie…

oczywiscie ze nie wolałbym. Chciałbym tylko żeby laptop zaczął działać tak jak dawniej w jakiś normalny sposób. Temperatura rośnie np przez FB, youtube itp

Strony mają aktualnie niekiedy większe wymagania odnośnie procesora czy grafiki niz jeszcze kilka lat temu odnośnie gier - to raz.

Raz i dwa to trzy, a trzy oznacza tajemnicę :wink:

Ja poradziłem sobie tak: jako że peryferia stanowiły prawdziwą wartośc dla mnie, (mysz, klawiatura, monitor), sam laptop stał na rączce od śrubokręta, podparty w tylnej części - nie było potrzeby go ruszać, a sytuacje kiedy wentylatory przyśpieszały znacznie straciły na częstotliwości (ale nie ustąpiły). Koledzy z biura używają do tego plików karteczek samoprzylepnych jako “nóżek”, to dużo bardziej stabilne. Dwa bloczki jeden na drugim też zapewniają godziwą wentylację od dołu.