Dell U2415 czy U2515H + Macbook

Witajcie.

 

Zastanawiam się nad kupnem nowych monitorów. Aktualnie korzystam ze starego Samsunga 19" 1920x1080 i Della U2412M. Niestety - Samsungowi przestają działać przyciski od menu (a zdarza mi się zmieniać źródło dość często w nim), a Dell ma zauważalną rysę na matrycy, która zwyczajnie mnie drażni. Chciałem zakupić sobie dwa, nowe, jednolite monitory by polepszyć swój komfort pracy, łatwiej przerzucać okna itd. Taki kaprys, rozumiecie. Don’t judge me.

Waham się aktualnie nad zakupem dwóch monitorów  Dell U2415 lub  Dell U2515H. Jestem użytkownikiem Macbooka Pro 13" z Retiną więc wyższe rozdzielczości nie wchodzą w grę, tak samo jak i większa ilość monitorów (niestety). W sklepach internetowych cena w/w monitorów różni się nieznacznie (200zł). Niestety - Dell nie ma w ofercie (przynajmniej w Polsce) monitora łączącego zalety obu tych monitorów. Z mojej perspektywy wygląda to tak:

 

Zalety U2415:

  • Proporcje matrycy 16:10 - przywykłem do takiej proporcji i nie zamieniałbym jej na nic innego
  • Niższa cena

 

Zalety U2515H:

  • Wyższa rozdzielczość (ale już w tym okropnym 16:9) przy niewiele większej cenie monitora

 

Czytałem trochę w internecie, ale chciałbym się upewnić. Czy dostarczany kabel mini DisplayPort - DisplayPort wraz z tymi monitorami będzie współgrać z portami Thunderbolt w moim Macbooku i sygnał będzie działać poprawnie. Dodatkowo chciałbym poznać opinie innych osób na temat rozdzielczości. Przyznam, że nie gram w żadne gry, a głównie pracuje z kodem przez co jakość obrazu nie jest mi aż tak potrzebna (ale miło by było mieć). Może są na sali posiadacze monitorów, które mnie interesują i będą potrafili doradzić mi coś na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Was monitoring NSA :slight_smile: