Dell u2715h - rozdzielczość

Nie widzę działu PROBLEMY ZE SPRZĘTEM więc wrzucam tu.

 

Problem jest następujący:

 

Monitor DELL U2715H - rozdzielczość natywna 2560x1440

Do monitora poprzez KVM podłączone są:

  1. Laptop DELL 17’ z laptopową kartą nVidii

  2. PC z kartą Radeon HD7540, która według tabeli obsługuje rozdzielczość taką jak monitor czyli 2560x1440

 

W praktyce:

  1. Laptop bez problemu generuje obraz w pełnej natywnej rozdzielczości monitora

  2. PC niezależnie od zainstalowanych sterowników nie jest w stanie wygenerować obrazu większego od 2048x1152.

Sterowniki - od Catalyst 11.xx po najnowsze Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.2 - efekt zawsze ten sam.

 

Jaka może być przyczyna?

Jak uzyskać pełną rozdzielczość monitora?

 

 

Może i w.w. Radeon cyfrową rozdzielczość obsługuje taką jak monitor, ale analogowa max jest taka: 2048 x 1536 dla tej karty.

Mówisz, że przez KVM podłączasz, czyli raczej mamy to do czynienia z analogową rozdzielczością (VGA)

Podłącz przez DVI to uzyskasz zamierzoną rozdzielczość.

KVM - ATEN CS692, tor  “V” HDMI…

 

Ależ mamy taki, to ten, do którego właśnie przeniosłem. :slight_smile:

Zacznijmy od podstawowych dwóch spraw:

  • jaki OS?

  • czy monitor podłączony bezpośrednio do komputera wyświetla poprawnie obraz (rozdzielczość)?

Zacznijmy od tego, że chcesz wydusić więcej niż jest w specyfikacji. Ten KVM zgodnie z informacjami producenta obsługuje rozdzielczość do 1920x1200. Potencjalne przyczyny problemu (poza tym co podałem):

  • różne wersje złącza HDMI (Quadro się dogadało, a Radeon nie)

  • sterowniki karty graficznej Radeon (spróbuj odinstalować programem Display Driver Uninstaller i zainstalować ponownie)

Może karta graficzna uszkodzona? też mam uszkodzoną ale że sie zmienia rozdzielczosc to mam czasami