Dell Venue 5130 Pro - bootowanie z usb / 64 bity

Cześć!

Kupiłem sobie używkę poleasingową do użytku „sporadycznego”. Przy kupnie nie zwróciłem uwagi, że tablet fabrycznie - o zgrozo! - nie obsługuje systemów 64 bitowych (!).
Procek jaki tam jest to intel atom z3775 z chyba 2014 roku.

Czy ktoś ma podobny sprzęt i orientuje się może czy da się zaktalizować bios do obsługi systemów 64bitowych? To raz.
Dwa. Tablet ma problemy z uruchamianiem się z USB niezależnie od nośnika (karty sd, pendrajwy) i niezależnie od obrazu na nośniku. Obrazy win 10 z użyciem media creation tool (32bit, 64bit, „both”) i rufusa raz odpalają raz nie, gnu/linux z rufusa i dd w ogóle nie chcą wstać.

Czy ktoś coś mógłby podpowiedzieć?

No a na jakiej podstawie twierdzisz, że to wersja 32bit ?

Ten procesor jest 64 bitowy.

@MatewoosH
Wiem, też sprawdzałem na tej stronie i tym zasugerowałem się, że będzie ok - tym bardziej że tablet jest z 2014, ja rozumiem jakby to był sprzęt sprzed 2010 bo wtedy różnie bywało.

@Wredzia
Na podstawie kilku wątków w necie (jak się wpisze dell venue 5130 64bit install) to można ciekawych rzeczy się dowiedzieć. To znaczy, nie jestem jeszcze pewien czy chodzi tutaj o bootowanie 64 bitowych systemów czy o samo uruchamianie bo przy uefi to jest podobno jakoś rozróżniane (ja wiem, że ta „technologia” jest od dawna ale lapka mam ustawionego na legacy boot czego nie da się zrobić w tym tablecie i resztę urządzeń mam jeszcze na starych biosach).

Znaczy jest taki opis, że mimo iż jest to procek 64bit to dopiero procek Atom Z3795 potrafi realnie działać z systemami 64bit.

Źródło: Dell Venue 11 Pro 5130-9356 Tablet Review - NotebookCheck.net Reviews
Fragment " Performance"

Znaczy jest taki opis, że mimo iż jest to procek 64bit to dopiero procek Atom Z3795 potrafi realnie działać z systemami 64bit.

Według opisu to procek jest 64 bitowy ale ograniczenia mają bios/uefi - zgodnie z opisem z linku. Także lipa, bo się wtopiłem trochę…

Proponuję zajrzeć tu a potem skontaktować się z producentem by napisał co miał na myśli.

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000142757/venue-11-pro-5130-32-bit-64-bit-os-compatibility

Ponieważ jest tam taki tekst.

If you have a Venue 11 Pro 5130 with a 64-bit processor (You can see this in the system BIOS), then the system can support either a 32-bit (x86) or a 64-bit version of Windows.

Gorzej jak producent będzie go banować jako szaleńca/szarlatana.

" Nie pij lub nie ćpaj ! :man_facepalming:"
Zastanów się co piszesz.