Dell venue 8 pro - instalacja na czysto


(Itq5) #1

Witam czy ktoś wie jak zainstalować windowsa 8 lub 8,1 na czysto?? Mowa oczywiście o tablecie dell'a. Czy wystarczy kupić hub usb na minimum 3 porty i podłączyć myszke klawiature i pendrive z instalką systemu? czy należy postąpić inaczej??


(mktos) #2

Nie wiem jak to wygląda na tym konkretnym modelu tabletu, ale np. na Acerze W7 normalnie uruchamia się komputer z USB i instalacja działa normalnie - nie trzeba nawet podłączać klawiatury i myszy, automatycznie podczas instalacji działa ekran dotykowy i pojawia się klawiatura ekranowa. Podobnie zresztą na W500 oraz HP TouchSmart tm2. Pytanie tylko oczywiście, czy bez podłączonej klawiatury da się wybrać start z USB, ale często sprzętowe klawisze głośności i klawisz Windows mogą do tego wystarczyć.


(Edmunt) #3

A tak z ciekawości mogę prosić troszke jaśniej? Jak to sprawdzić?


(Itq5) #4

Trzymam przez chwile klawiszy win+klawisz głośności (-). W BIOS’ie ustawiam, że pierwszy ma być pendrive. zapisuje zmiany i restartuje jednak system całkowicie olewa moje ustawienia. Windows 8 odpala się jakby nigdy nic. I co teraz?


(mktos) #5

@Edmunt: W Iconii W7 sprzętowy klawisz głośności działa jako strzałki góra/dół, a klawisz Windows - jako Enter, podczas fazy BIOS-u/UEFI.

 

@itq5: Pendrive jest poprawnie przygotowany - głównie chodzi o to czy partycja jest oznaczona jako aktywna? Czy tam jest BIOS czy UEFI, czy może UEFI uruchamiające się w trybie zgodności?


(Itq5) #6

Możesz trochę jaśniej? jak mam ustawić penka jako partycje aktywną? Na normalnym komputerze działa normalnie… to chyba bios (niebieski jest) i jest tam pozycja UEFI enabled.

 

p.s. a jak przywrócić system z,recowery…


(mktos) #7

Jeżeli na innym komputerze działa, to znaczy, że jest aktywna :slight_smile:

 

Możesz spróbować np. użyć programu Rufus http://rufus.akeo.ie/ i przygotować pendrive na nowo - tam jest opcja “MBR partition scheme for BIOS or UEFI”, więc uruchomi się na komputerze z UEFI, względnie opcja “GPT partition scheme for UEFI”… u mnie na stacjonarnym Dellu 9010 nie chciał bez tego wystartować w trybie UEFI.

 

Przywrócenie systemu z wbudowanej partycji recovery według podręcznika polega na wybraniu odpowiedniej opcji w panelu sterowania “metro” (pod odzyskiwaniem i uruchamianiem). Są inne metody, przejrzyj: http://reboot.pro/topic/19557-dell-venue-pro-8-tablet-windows-81-hard-reset-and-stuff/


(Itq5) #8

Nic nie działa… nawet ten rufus poległ. Mnie już pomysłów brakuje…

Generalnie bardzo dziwna sprawa z tym windowsem… Bowiem byłem zmuszony ściągnąć z internetu windowsa 8.1 w wersji 32bit. I ku mojemu zdziwieniu bootowanie przebiegło bez najmniejszych problemów. Jednak po instalacji system jest nie aktywowany i woła o klucz który jest zapisany w biosie… jak go wydobyć ?? Spróbowałem więc aktywować na kluczu z mojej orygialnej 64bitowej wersji windowsa 8 i znowu zdziewienie system go zaakceptował za pierwszym razem. Jak wpisuje w wiersu poleceń slmgr -xpr to otrzymuje informacje, że system został trwale aktywowany… czy aby nanpewno??

Dodam, że system jest teraz dużu szybszy niż był i odzyskałem sporo miejsca…

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak


(mktos) #9

To dość normalne, instalator systemu Windows 8.1 nie przyjmuje klucza do Windows 8, ale sam mechanizm aktywacji już tak - nie rozróżnia kluczy W8 i W8.1.


(Edmunt) #10

Ile pamięci odzyskałeś? I jak rozwiązałeś kwestie recovery?


(Itq5) #11

Wcześniej miałem dostępne ogółem 33GB… Obecnie mam dostępne 45GB. Więc pod tym względem jest dobrze. Co do sterowników to wystarczyło zainstalować dwie paczki ze strony dell’a i wczystko chodzi jak powinno. Natomiast w kwestki recovery to skasowałem wszystkie kopie i wszystkie partycje odzyskiwania więc oficjalna aplikacja dell’a niestety nie działa… Jednak pomógł mi program Paragon Backup & Recovery 2014 Free.

 

Wykonanie pełnego formatu wymaga podłączenia USB hub’a na minimum 3 porty bo instalator windows nie wspiera dotykowego ekranu więc bez myszki i klawiatury nic nie zrobisz…