Dell Wireless 5530 HSPA/WWAN nie działa , czemu?

Witam

Jak w temacie zainstalowałem ową kartę w dellu e6420 (są dwa sloty ale karta pasuje tylko w jeden w drugi jest za duża , to musi być w dobrym miejscu slot nazywa się WWAN drugi jakoś inaczej), wszystkie sterowniki zainstalowane , komputer komunikuje się z modemem (sprawdzałem) i działa , ale jednak nie działa może tu ma ktoś jakieś pomysły , karta była wymieniana , druga z kolei , drogą dedukcji doszedłem do tego , że jakiś proces może być wyłączony (w windowsie) ale wszystko jest powłączane , jakieś porady ? Dodam , że zainstalowałem dell mobile broadband manager i tam pokazuje że jest brak komunikacji z modemem , trochę takie wróżenie z fusów , może jednak ktoś coś wie . Bo mi już ręce opadają.

Oczywiście zrobiłem wwzystkie kroki gdy wyświetla się ten wykrzyknik , piszą żeby zrestartować komputer itd… linki:

http://img521.imageshack.us/img521/6063/11237236.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/8586/74813455.jpg

a jakbyś odinstalował program zarządzający i użył standardowego sterownika Windowsowego do zarządzania WiFi? próbowałeś?

Program zarządzający mogę odinstalować ale jest to jedyny sposób połączenia się z siecią 3g (to samo miałem w sony vaio musiał być program do obsługi 3g żeby wogóle można było sie z nią połączyć) , co do wifi , co ma wifi współnego z modemem 3g ?

to ma wspólnego iż program od sony zarządza sieciami wszystkimi jakie są w lapie dostępne (=również jeżeli podłączysz inne urządzenie sieciowe typu 3g itp).

ok chyba wiem o co ci chodzi , dobra ale gdzie to jest , połączenia sieciowe ? znalazłej coś w panel sterowania w phone i modem , były 4 dell wireless 5530 dwa z nich pisało not present i tu może leżeć przyczyna usunąłem je spróbuje zrestartować kompa

w połączeniach sieciowych. Poszukaj ‘dell wireless 5530’ ale z dopiskiem present lub active…

w poł sieciowych jest tylko lan wifi i bluetooth , nie ma 5530 , na razie się poddaje , jak będę miał wenę to przeinstauje wina na nowo , bo teraz może jest za dużo namieszane , i się z tym pobawie od nowa

Dodane 27.04.2013 (So) 16:35

zrobiłem ! przenistalowywałem stery do skutku (kilkanaście różnych , szok !) aż trafiłem na takie które wnoszą coś innego , i znalazłem takie , później tylko ustawienia apn i wszystko śmiga taaaaaaa … pozdro eranet , dzienks za te połączenia sieciowe bo to był klucz do rozwiązania zagadki , tam zaczalem najpierw grzebac a pozniej w managerze 3g

Na przyszłość: zamiast dellowskiego broadband managera (będącego okrojonym “forkiem”) polecam używać oryginał czyli Sony Ericsson Wireless Manager (ten modem to OEMowa wersja produktu SE). Co do sterów to z tym modelem jest zabawa, warto poszperać po necie i downloadzie Della. Przed instalacją kolejnych koniecznie wyczyścić pozostałości, tak w Device Manager (również z hidden i non-present devices) jak i folderach systemowych (przynajmniej w przypadku Windowsa XP). Aha, w nowszych wersjach sterów Della (np. A07, A14) jest zablokowany moduł GPS. Można to obejść ręcznie http://www.mydellmini.com/forum/3g-mobi … y-gps.html .