[Delphi 2007] Aero i przezroczysty tekst

(kam104) #1

Witam,

Jestem początkujący w delphi. Napotkałem na problem którego nie mogę rozwiązać, mianowicie: Gdy tworzę jakiś napis na aero to jest on przezroczysty, czy to label czy na przycisku po skompilowaniu widze przez niego pulpit, albo w ogóle napisu nie widzę. Gdy napis jest czarny, nie widać go wcale, jeśli jakiś inny kolor to trochę widać ale nadal zmienia kolor jeśli tło pulpitu jest w innym kolorze. Co z tym zrobić?

(Krzkaczor) #2

Nie miałem jeszcze (nie)przyjemności pracować na delphi 2007 ale może masz coś pozmieniane we właściwościach danego komponentu (ang. properties) Sprawdź Visible.

(Rafał(c)) #3

Również nie miałem okazji pracować na wersji 2007 (i w ogóle Delphi), ale pracowałem i pracuję na C++ Builder/Turbo C++, a to identyczne środowisko tylko że do C++.

Opcja Visible sprawia, że dany komponent jest widoczny, bądź nie. A tutaj jest przekłamanie z kolorami. Poleciłbym sprawdzenie opcji: "Parent Color" i "Parent Font" w sekcji "Visual" opcji danego komponentu. :slight_smile:

(kam104) #4

Niestety po zmianie tych funkcji nic się nie zmienia. A jeśli ustawię Parent Font na False (domyślnie jest True) to czarnej czcionki w ogóle nie widać...

(system) #5

NA przezroczystym rysuję się inwersją, radze dać kolor biały wtedy napis będzie "maksymalnie" widoczny.

(kam104) #6

Czyli nie da się napisać nic czarnym kolorem? Trochę szkoda bo na biało też nie jest tak super widocznie ale trudno.