[Delphi 2007] Aero i przezroczysty tekst

Witam,

Jestem początkujący w delphi. Napotkałem na problem którego nie mogę rozwiązać, mianowicie: Gdy tworzę jakiś napis na aero to jest on przezroczysty, czy to label czy na przycisku po skompilowaniu widze przez niego pulpit, albo w ogóle napisu nie widzę. Gdy napis jest czarny, nie widać go wcale, jeśli jakiś inny kolor to trochę widać ale nadal zmienia kolor jeśli tło pulpitu jest w innym kolorze. Co z tym zrobić?

Nie miałem jeszcze (nie)przyjemności pracować na delphi 2007 ale może masz coś pozmieniane we właściwościach danego komponentu (ang. properties) Sprawdź Visible.

Również nie miałem okazji pracować na wersji 2007 (i w ogóle Delphi), ale pracowałem i pracuję na C++ Builder/Turbo C++, a to identyczne środowisko tylko że do C++.

Opcja Visible sprawia, że dany komponent jest widoczny, bądź nie. A tutaj jest przekłamanie z kolorami. Poleciłbym sprawdzenie opcji: “Parent Color” i “Parent Font” w sekcji “Visual” opcji danego komponentu. :slight_smile:

Niestety po zmianie tych funkcji nic się nie zmienia. A jeśli ustawię Parent Font na False (domyślnie jest True) to czarnej czcionki w ogóle nie widać…

NA przezroczystym rysuję się inwersją, radze dać kolor biały wtedy napis będzie “maksymalnie” widoczny.

Czyli nie da się napisać nic czarnym kolorem? Trochę szkoda bo na biało też nie jest tak super widocznie ale trudno.