[Delphi] błąd "File not found HTTPGet.dcu" przy kompilacji


(Szarex2 0) #1

Witam.

Piszę aplikację, której jednym z zadań będzie pobranie pewnego pliku z internetu. Pogrzebałem tu i tam i dowiedziałem się, że można w tym celu wykorzystać komponent HTTPGet. Pobrałem go i zainstalowałem. Działał, ale do czasu. Gdy teraz próbuję skompilować program pojawia mi się błąd:

[Fatal Error] Main.pas(7): F1026 File not found: 'HTTPGet.dcu'

Skąd się toto wzięło - nie wiem. Wcześniej ten sam kod kompilował się bez problemu. Co więcej, gdybym chciał utworzyć nowy program wykorzystujący HTTPGet pojawia się ten sam błąd. Nie grzebałem w katalogu, w którym zainstalowane jest Delphi 2005, więc nie wiem, co może być przyczyną takiego błędu. Plik powinien być w katalogu C:\Program Files\Borland\BDS\3.0\lib ale go tam nie ma, choć go nie usuwałem.

I jeszcze pytanie na koniec: czy podczas pobierania pliku tym komponentem da się sprawdzić ile waży plik i ile danych już zostało pobranych, czy mam szukać innego komponentu?


([alex]) #2

Projekt-Opcje-Foldery

Tam ustaw listę przeszukiwanych folderów.

Lub zamknij wszystkie projekty oraz odinstaluj i zainstaluj komponent ponownie.


(Szarex2 0) #3

Już wiem co było nie tak. Po ściągnięciu pliku httpget.zip na pulpit rozpakowałem go na pulpicie do katalogu httpget, zainstalowałem komponent i działał dopóki nie usunąłem katalogu httpget z pulpitu. Teraz po usunięciu komponentu katalog httpget skopiowałem do katalogu Lib w Delphi i dopiero wówczas zainstalowałem go jeszcze raz. Stamtąd przynajmniej go nie usunę :slight_smile:

A na drugą część postu nikt nie zna odpowiedzi?


([alex]) #4

Radze Indy library od 2010 jest już w standardzie, tam jest komponent TIdHttp;

Tam możesz sprawdzić długość i dodać ProgressBar.


(Szarex2 0) #5

Dzięki - ściągnąłem Indy i próbuję go zainstalować wg opisu na stronie:

http://gss.webd.pl/index.php?option=com ... 3&Itemid=2

Wszystko szło dobrze do momentu, gdy próbowałem skompilować %indydir%\Protocols\dclIndyProtocols90.dpk. Pojawia mi się komunikat:

[Fatal Error] dclIndyProtocols90.dpk(32): E2202 Required package 'dclIndyCore90' not found

Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?