[delphi] indy 9 jak połączyć z serwerem (UDP)

(nic ciekawego) #1

Witam

Jestem bardzo ale to bardzo początkujący w delphi :), jakimś cudem udało mi się zainstalować INDY 9.

Potrzebuję pomocy, nie wiem jak połączyć się poprzez komponent INDY z serwerem za pomocą UDP.

Chcę zrobić mały skaner serwera gry, program pobierał by dane o graczach i wyświetlał je gdzieś tam (w tej chwili to nie ważne).

Szukałem w tutorialach, na stronie INDY, na grupach dyskusyjnych, próbowałem modyfikować źródła, nawet kilka książek przeczytałem ale cóż coś nie łapię.

Jeżeli jest ktoś kto mógł by mi wytłumaczyć na przykładzie jak to zrobić był bym bardzo wdzięczny :slight_smile: .

([alex]) #2

Indy ma przykłady użycia UDP. Prawdopodobnie twój problem polega na tym że nie wiesz na jakim porcie i na jakie zapytania UDP serwer odpowiada.

(nic ciekawego) #3

tak jak napisałem jestem bardzo ale to bardzo początkujący :slight_smile:

serwer gry UT port 7778

nie mam tylko bladego pojęcia w jaki sposób skonstruować zapytanie :\

http://wiki.beyondunreal.com/Legacy:UT_Server_Query tu jest wszystko ładnie opisane na jakie komendy odpowiada serwer.

Może jakaś malutka podpowiedź ? chociaż link który by tłumaczył co do czego i dlaczego :slight_smile: .

([alex]) #4

Masz na dole tej strony (podałeś linka) przykład zapytania wykonany w perlu. Porównaj to z przykładem UDP w indy, wg nazw poleceń się zorientujesz, jak masz głowę na karku to nawet nie musisz znać ani perla ani paskała aby móc przerobić przykład.