[Delphi]Program bez okna

Witam,

czy da się zrobić w Delphi tak, aby program był pokazywany bez okna, tj. części z tytułem, ikoną, przyciskami maksymalizuj, minimalizuj i zamknij?

Oczywiście że się da, tylko kwestia czy chodzi ci o to aby okno było ale ukryte czy o to aby było okno z zawartością ale bez belki tytułowej (tej z tytułem i wspomnianymi ikonami) czy o to żeby okna nie było wcale.

Przykłady jak osiągnąć każdy z tych efektów są w necie, wystarczy użyć google (dwie pierwsze są najprostsze do zrobienia).

Proponuję ci żebyś wykazał się większą samodzielnością przy tak błahych sprawach które można odszukać w necie i pisać o pomoc dopiero jak nie będziesz w stanie obejść problemu samodzielnie.

Szukałem na necie, znalazłem to, ale coś mi nie poszło bo nie działa, wywala błąd gdy dodaję HideTaskbar do Private, ale nawet gdyby działało to daje się to do przycisku prawda? A ja chcę, aby od razu po włączeniu tej belki nie było.

Dodane 27.11.2011 (N) 19:31

Ehh no spoko…

Skoro nie to to może mi powiecie jak dodać nowy obrazek i schować go pod inne? W widoku drzewa strzałki w górę i w dół są na szaro, ręcznie przeciągając też nie mogę dać tej “warstwy” nad inne.

Ten podany przykład mi też nie działa ale jak deklarację procedury dałem ogólnie zamiast w Private i dodałem Sender: TObject to zadziałało, deklaracja i pierwsza linijka procedury wyglądają u mnie tak:

procedure HideTitlebar(Sender: TObject);

Chcesz żeby działało od razu? Nic trudnego, wystarczy że dasz tą procedurę w akcję OnCreate formatki (tak jak masz napisane w przykładzie).

Ale można to zrobić jeszcze prościej z podobnym efektem.

Wystarczy że w inspektorze odnajdziesz właściwość formatki Border Style, ustawisz ją na bsNone i tyle, nie trzeba żadnych dodatkowych funkcji ani procedur.

O to chodziło :slight_smile: Dzięki.

A jeszcze druga część pytania? Niby banalne a nie mogę rozgryźć.