[Delphi]Przekierowywanie połączenia


(system) #1

Witam,

niemiałem pojęcia jak to zatytuować więc nazywa się tak jak nazywa:P

Wracając do tematu, otóź może któryś z Was drodzy czytelnicy Wortalu DobreProgramy.com wie jak w Delphi wyłapać połączenie z jakimś IP po nazwie DNS, np. exemple.com i przekierować je na 1.1.1.1?


([alex]) #2

Polecam zawartość pliku hosts na c:\windows\ - najprostszy sposób

WinPCap - bardziej skomplikowany.


(Treker17) #3

Dokładniej tutaj:

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc


(system) #4

Wiem, że to dziwne, ale przedszkole mam już za sobą...

Jakbym chciał użyć hosts to w tytule nie byłoby napisane [Delphi]


(Ryan) #5

Co rozumiesz pod pojęciem "wyłapać"? Chcesz pośredniczyć w połączeniach? Jeśli tak, masz dwie opcje. Pierwsza: napisać program działający jako proxy (tylko że nie mam pewności czy poza IE jakakolwiek przeglądarka wyszukuje proxy w sieci lokalnej - AFAIR zarówno Opera jak i Fx wymagają ręcznego ustawienia proxy). Druga: tak jak pisał [alex] użyć WinPCap. Nie wiem czy jest bindowanie API do Delphi, ale prawie na pewno znajdziesz coś na sieci.


(M@ster) #6

Mogę się mylić ale aby zrealizować coś takiego trzeba by się "wpiąć" jako protokół sieciowy. Zdaje się że do tego wymagany jest sterownik, a takowych w Delphi pisać nie można. Programuje w tym środowisko od ponad 10lat, ale czegoś takiego nigdy robić nie próbowałem (co najwyżej forwarder portów) i 100% pewności nie mam.

A tak btw. to pachnie to jakimś phisingiem :wink:


(Ryan) #7

Tak, mylisz się - patrz powyżej.


(M@ster) #8

W jakiej kwestii? (zawsze czytam topic przed napisaniem czegoś :stuck_out_tongue: )

Jasne że można to zrobić na zasadzie proxy (i wtedy w Delphi bez problemu - choćby przez Indy), tylko wtedy wymaga to interakcji ze strony usera i przekonfigurowania danej aplikacji tak by go używała. Wychodzę z założenia że ma to być max. przeźroczyste (coś jak hosts).


([alex]) #9

Przeważnie jest to za mało, warto też poczytać co inni odpowiedzieli. Poczytaj na temat WinPcap oraz Packet32 komponenty MagSock - czysty VCL ze źródłami.


(M@ster) #10

To miałem na myśli. Dobra, dajmy spokój z tym offtopic'em.