[Delphi]URLDownloadToFile nie pobiera całego pliku


(system) #1

Witam. Mam problem. Robię AutoAktualizację w moim programie, i używam do tego celu funkcję z tematu :smiley: Nowa wersja programu (czyli to, co ma być pobrane) jest na moim FTP. I wszystko ładnie pięknie, zrobiłem, że sprawdza czy jest nowa werjsa itp, itd. Tylko gdy ma dojść do pobrania programu, to aktualizator (z funkcją URL....) pobiera mi tylko część z całego pliku. Dajmy na to plik ma 7 MB, a pobrane jest tylko 150KB.... Nie rozumiem kompletnie, o co chodzi. Dlaczego tak się dzieje. Co zrobić, aby program pobierał cały plik, zawsze. Z góry dzięki.


([alex]) #2

Problem zerwania połączenia, zainstaluj sobie FileZilla (darmowa) i jeżeli ona wyświetli przy odpaleniu komunikat (czego jestem prawie pewien) to w treści komunikatu będziesz wiedzieć co robić. Jak nie da tego komunikatu to wklej kod, zobaczymy w czym może być problem.


(system) #3

Widzę, że nie do końca się zrozumieliśmy :slight_smile: Tu nie chodzi o to, że jest zrywane połączenie. To można powiedzieć, że FileZilla nic do tego nie ma, ani jej komunikaty. Jak pobierasz plik z internetu, to także z serwera FTP, tylko że zwykle to się pobiera w całości. A mój program nie chce w całości pobrać pliku. Więc [alex], dzięki, za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło. No więc, czy ktoś potrafi mi pomóc?


([alex]) #4

Jednak do końca cię rozumiem, zrób tak jak zaproponowałem. FileZilla (w pewnych warunkach) tez czasami tak robi nie ściąga całego pliku, ale przy każdym starcie sprawdza te warunki i ewentualnie uprzedza o tym że tak może się stać, podaje przyczynę bardzo szczegółowo i nie tylko przyczynę ale też metod rozwiązania.


(system) #5

Jednak FileZilla nic nie wykazała. Może wkleję ten kod dla buttona start(jeśli gdzieś dałem *, to znaczy, że nie mogę tej treści udostępnić:

try

start.Caption:='Aktualizacja trwa...';

start.Enabled:=False;

anuluj.Enabled:=False;

ver.Text:=verNet.Text;

ver.Lines.SaveToFile('Files\ver.txt');

if URLDownloadToFile(nil, ' **adres, z ktorego pobiera**', ' **nazwa pliku***', 0, nil) <> 0 then MessageBox(handle, 'Aktualizacja programu z jakiegoś powodu nie może się odbyć. Sprawdź połączenie z internetem, lub spróbuj aktualizować w późniejszym czasie.', 'Nie można aktualizować...', MB_OK + MB_ICONERROR);

ShellExecute(0, 'open', '***', nil, nil, SW_SHOW);

Application.Terminate;

except

//tutaj MessageBox

end;

To ten kodzik. Nie rozumiem, co w nim może być nie tak, czy to przez niego funkcja nie pobiera całego pliku?


([alex]) #6

Wg mnie wszystko w porządku, spróbuj dać callback'a w ostatnim parametrze, może dowiesz się więcej na temat przebiegu downlod'a.

Poza tym to funkcja zrobiona przez programistów microsofta, wiec może mieć miliony błędów w środku :slight_smile:

Ja wszystkie operacji na FTP robię za pomocą darmowej biblioteki Indy (łatwo znaleźć w google), tobie też radzę.

Więcej na temat tej funkcji:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms775123(VS.85.aspx