Delphi XE2 Starter - dla kogo?

Przeglądam ostatnio ofertę Embarcadero i widzę że zdaje się od wersji XE Delphi posiada tańszą wersję starter. Jednym z jej ograniczeń jest limit przychodu na poziomie 1000USD.

Zastanawia mnie do kogo skierowana jest ta oferta? Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność i korzystasz już nawet z preferencyjnego ZUSu, to chcąc nie chcąc musisz mieć roczny przychód na poziomie min. ~4600zł, inaczej zje Cię sam ZUS i tyle masz z firmy. Więc siłą rzeczy przekroczysz na pewno barierę 1000USD (~3500zł) w ciągu roku.

Przeczytałem wszystko co jest na stronce producenta o wersji starter wraz z angielskim FAQ i zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie chodzi o przychód z samych tylko aplikacji stworzonych w Delphi a nie całej firmy. Czy ktoś orientuje się lepiej w tym temacie? Bo w tym momencie nawet chcąc tworzyć tylko freeware w firmie i tak nie można z tej oferty skorzystać.

Z tego co widzę na ich stronie to dotyczy to całego przychodu firmy/organizacji, nie tylko tego związanego z tworzeniem aplikacji.

Ale to brzmi dwuznacznie:

Licencjobiorca może korzystać z produktu do tworzenia oprogramowania (i), dla których Licencjobiorca nie pobiera opłat bezpośrednio lub pośrednio lub nie otrzymuje innego wynagrodzenia w tym między innymi opłaty licencyjnej, opłaty za świadczenie usług, opłaty na rzecz rozwoju, opłaty za konsultacje, opłaty abonamentowej, opłaty na świadczenie pomocy technicznej, opłaty za hosting lub podobne oraz (ii) dla których [b]Licencjobiorca pobiera opłaty (w tym między innymi opłatę licencyjną, opłatę za świadczone usługi, opłatę na rzecz rozwoju, opłatę za konsultacje, opłatę abonamentową, opłatę na świadczenie pomocy technicznej, opłatę za płatny hosting ), które łącznie w skali rocznej, nie przekraczają 1000 USD.[/b] Jeśli w jakimkolwiek przypadku organizacja (komercyjna lub non profit) zdecyduje się na oprogramowanie to (i) łączny przychód firmy nie może przekroczyć 1000 USD i (ii) całkowita liczba wdrożonych licencji dla produktów Starter Edition nie może przekroczyć 5 stanowisk.