Demonstracja docenta

Witam. Od razu mówię że to mój pierwszy post na tym forum i mam pewne pytanie.

Na dobreprogramy.pl jest pewna demonstracja (http://storage.dobreprogramy.pl/demonst … ta_low.htm) i nie wiem skąd użytkownik docent wytrzasł takiego windowsa i czy legalnie a jeśli tak to skąd?

Pozdrawiam, Michał.

Oh Panie Michale.

Wygląda ten Pana post jak co najmniej neo wybryk.

Gdybyś Pan poczytał troszku

dowiedział byś się może

że Docent to nie użytkownik

a jegomość który chętnie Ci pomoże

Zna się na rzeczy jak mało kto

a i certyfikatów ma że hoho

Z Microsoftem jest za Pan brat

to i Longhorna prezentacji zostawił nam ślad

W skład redakcji wchodzą wysoce wykwalifikowani specjaliści legitymujący się wyższym wykształceniem, tytułami i certyfikatami MVP, MCP, MCDST, MCSA, MCSE+S

skąd? z Microsoftu =D>

Pozdrawiam, tokyoball

Kolego elektronik, gdybyś także uważnie czytał regulamin wiedziałbyś, że DP promuje legalne praktyki. Jak dla mnie nie ma tu czego rozstrząsać, temat do kosza

To, że Docent ma pełną ścieżkę certyfikacyjną Microsoftu do poziomu MCSE+S to akurat mało ważne. Ważniejsze jest to, że był uczestnikiem zamkniętego programu beta Windows Vista i to uczestnikiem najaktywniejszym (zgłosił najwięcej sugestii i błędów wśród betatesterów z Polski). Jako uczestnik zamkniętego programu beta miał dostęp do wielu buildów niedostępnych publicznie.

I chyba wystarczy zbędnej dyskusji w tym temacie.

Myślę, że nie będzie to zabieg archeologiczny, ale wielki respect dla Docenta. To co gościu robi to naprawdę kawał dobrej roboty - prezentacje są rzetelne i pełne informacji. Jednak zastanawiają mnie dwa aspekty:

  • dlaczego filmiki są prezentowane w programie, który inlive nie ukazuje filmów (jak to ma miejsce na YouTUbie, a dopiero po wgraniu całego pliku)

  • czemu jest tak mało chętnych do przeprowadzenia prezentacji? Chodzi tutaj o bariere DP.pl czy o braku zainteresowanych robieniem takich filmów?

Dzięki za słowa uznania :wink:

Jeśli chodzi o wyświetlanie demonstracji to trudno porównywać je z filmami np. na YouTube, bo są wykonane w zupełnie innej technologii - jest to sekwencja scrennshotów odpowiednio połączona i skompilowana do postaci animacji Flash. Dzięki temu demonstracja jest w bardzo dobrej jakości, w oryginalnym formacie obrazu i zajmuje kilkanaście MB razem z dźwiękiem.

Co do liczby demonstracji - niestety wykonanie jednej prezentacji jest bardzo czasochłone, stąd nie powstaje ich niestety tyle ile byśmy chcieli…

Docent - jestem pełen podziwu dla Twojej pracy, oby tak dalej, czekam na kolejne demonstracje. :slight_smile: Masz chłopie łeb na karku. :wink:

Demonstracja np. nt. systemu Windows 7 RC1 powstała dość szybko po jej wydaniu (nawet uwzględniając to, że Docent miał jako uczestnik programu beta dostęp do niej wcześniej).

Wydaje mi się że większe znaczenie może tu mieć to, że redakcja na tworzenie demonstracji po prostu nie ma czasu.