Demonstracje Dobreprogramy - ktoś pamięta?

Witam!
Odkopałem na moim dysku te stare prezentacje Dobrychprogramów. Mam je pobrane wszystkie chyba :slight_smile: Odpaliłem jedną z nich, nt. Longhorn’a i jak usłyszałem głos @Docent to mi aż ciarki przeleciały po plecach. Zrzut ekranu wykonałem z Kubuntu 22.10, a tą prezentację odpaliłem przy użyciu Wine. Pod Windowsem 11 też te pliki *.exe działają, także spoko.

Mam wszystkie te demonstracje, ponieważ kiedyś (bodaj 2008/2009/2010) rok korzystałem jeszcze z Blueconnect’a od Ery (obecnie T-Mobile) oraz technologi Edge. Zatem wersja online’owa by nie działała.

Chętnie bym to Wam dał, by nie przepadło, ale to są duże plik *.exe no i nie wiadomo, czy w ogóle bym mógł.

Wrzuć na jakiś hosting , ja sam posiadam kilka obrazków z galerii dobreprogramy nie wiem czy ktoś pamięta te śmieszne obrazki

Zastanawia mnie jeszcze w jakim sofcie to zrobiono.

Masz po prawej stronie ikonkę Cp na zielonym tle. Ktoś coś?
Starsze mają taką ikonkę:

Pod Win11 jednak nie działa :slightly_frowning_face:

Ja pamiętam, fajne były. Spróbuj uruchomić jako administrator i w trybie zgodności.

Zobacz w trybie zgodności , nic nie mówię ale masz jakiegoś gryzonia w komputerze chyba czas na deratyzacje :smiley:

Wgrywam Wam to na Dropbox’a, z którego nie korzystam za bardzo, więc wykorzystam go do tego :slight_smile:

Łapcie :slight_smile:

1 polubienie

Dzięki! No nieźle, coś w rodzaju podkastu technologicznego połączonego z kanałem Youtube zanim to było modne. Na poniższym screenie rozwiązanie tajemnicy w czym to było robione - przynajmniej ta prezentacja, bo nie wiem jak inne.

Uruchomione w „Piaskownica systemu Windows” - jak by się ktoś bał ostrzeżeń od SmartScreen.

Fajnie by było dogrzebać się do plików Video i Audio z tego .exe i zachować dla potomnych np na YouTube .

Wystarczy nagrać ekran np OBS’'em do MP4 i załadować na Youtube

Swoją drogą jestem pod wrażeniem solidności w jaki powyższa prezentacja została wykonana. Zero lania wody, zero reklam i promocji :wink: czysta i przystępna treść - jak na dobrym szkoleniu.

KTB (kejdyś to bylo;) )

Ja mam Action od tego ale nie wiadomo czy YT się nie doczepi o prawa autorskie albo DP , teraz byś miał reklamę albo lokowanie produktu co kilka minut :slight_smile: . Swoją drogą samo DP mogło by dodać to na YT

To fakt, trzeba uzgodnić prawa autorskie z właścicielem nagrań.

@Docent co Ty na to?

1 polubienie

Możliwe że któryś z moderatorów przeczyta temat i przemyśli sprawę pewnie sporej ilości osób nie obeznanych z komputerami i systemem by to pomogło , ale pewnie znając YT już pewnie ktoś coś takiego nagrał nigdy nie szukałem

Mateiały są dla starych systemów, ale część jest aktualna, część do posłuchania dla retro/nostalgii.

To nie wszystko :smiley:


Live’y w MP3. Pobierałem to kiedyś z YT i słuchałem na moim starym Pentagramie EON Cineo Gold.

U mnie na Win 10 nie ma głosu po odpaleniu pliku .exe uruchomione w trybie zgodności i z uprawnieniami

Captivate 3 to pewnie stara wersja… Pozostaje Wine i Linux. U mnie jakieś stare gry też odpalam pod Wine i działają, np.:

  • Jazz Jackrabbit 2;
  • Get Medieval;
  • NFS II SE;
  • Kapitan Pazur 1.3.

Te Live’y zachowały się na YT :slight_smile:
(2) dobreprogramy - YouTube

Mogę w tamim razie te MP3’ki wywalić, bo mam YT Premium i ekran mogę sobie wyłączyć.

Przypomniał mi się jeszcze @eimi i @Xyrcon <3.

pamiętam ale nie sądziłem, że ktoś robi backup internetu dziś są nie do dostania :slight_smile:

Zastanawia mnie jeszcze w jakim sofcie to zrobiono.

Możliwe, że to we flashu. W tamtych latach było wiele programów, które kleiły w tym .swf i większość jak nie wszystkie pozwalały na eksport z doklejonym odtwarzaczem w PE (.exe). Zgaduję.

Już wiem, to było Adobe Captivate 3.