Demontaż mocowania chłodzenia AM3 na rzecz backplate

Witam,

Ostatnio zakupiłem cooler Thermaltake Contac 29 BP.

Jestem mega zadowolony ale mam jeden, niesamowicie wkurzający problem.

Otóż chłodzenie uniemożliwia mi zainstalowanie modułów pamięci w slotach 1 i 2, więc musiałem je przenieść do 3 i 4.

Przez to mam problemy ze stabilnością, mimo obniżenia taktowania i timingów, zmiany napięć itp.

I teraz tak, posiadam :

Mobo - Gigabyte GA-MA770T-UD3.

RAM - 2x Corsair Vengeance 1600 mhz DDR3

Chłodzenie mobo - Thermaltake Contac 29 BP

Czy mogę odmontować zapięcie pod AM3 i zainstalować dołączony backplate pod intela, tak aby wentyl dmuchał “do tyłu” obudowy zamiast “do góry”? Zyskuje wtedy obydwa sloty RAM i stabilność. A tak to RAMY są na slotach 3 i 4 i jedynie slot numer 2 jest wolny…

Pozdrawiam

Neth

Intel ma inny rozstaw, i nie ma możliwości odwrócenia chłodzenia, zostaje sprzedać to chłodzenie i kupić coś innego wąskiego np Thermalright True Spirit 120

Najlepsze jest to, że dzwonie sobie po supportach Thermaltake i Gigabyte.

W stanach i w niemczech powiedzieli mi, że jeżeli moja płyta to rewizja z BP to nie powinno być problemów. W sieci też szperałem i ponoć ludzie tak robią. Wiem, że Intel ma inny rozstaw ale kurcze, w Thermalu mi powiedzieli że to jest możliwe bo niby ta rewizja tego coolera ma BP pod AM3…

Sam już kurde nie wiem. Zwrot chłodzenia to też problem bo Proline może nie uznać…

Ten backplate nic nie pomoże w odwróceniu chłodzenia, a support TT do najlepszych nigdy nie należał, oni nie wydają nowych zapinek, adapterów, czasem po jednej serii porzucają produkt i robią nowy. Chłodzenie jak na procu było montowane to nie podlega zwrotowi, chyba że z proline przyjmą ale w to wątpię, zawsze są jakieś rysy po montażu, zawsze można próbować odsprzedać.

Po problemie, Proline wymieni :slight_smile: A co do tego BP, gdyby był ciut szerszy otwór na CPU to może by dało radę… Ehh no szkoda, bo chłodzenie wybitne :slight_smile: 42 stopnie w stresie na X4 B50 to cud.

Zrobili Ci korektę, czy wymienili na inne chłodzenie?