Denerwujaca informacja przy starcie komputera

Mam problem z pewna „dokuczliwa” : :-x infromacja jaka wyskakuje mi zaraz po uruchomieniu windowsa 98 a takze od czasu do czasu w trakcie jego pracy. posiadam połaczenie modemowe z internetem wiec nie jestem caly czas podlaczony. okienko ktore mi wyskakuje informuje mnie o tym ze niejestem podlaczony i ze moge pracowac offline albo polączyc sie z intenetem - hmm a ja o tym dobrze wiem. Co zrobic aby okienko to niewyskakiwalo? czy mozna je jakos wyłączyc? Dzieki za wszelkie porady! !!

Zainstaluj firewalla np. Zone Alarm i zablokuj dostęp do internetu. Gdy będziesz chciał sie połączyć to spowrotem włączysz dostęp

firewall tu nic nie da, pt to wyglada na systemowe powiadomienie, zapewne wyskakuje przy uruchamianiu Internet Explorera

Mylisz sie Piniol jak w firewallu zablokujesz dostęp do neta wszystkim programom to systemowe okienko o połączeniu nie bedzie wyskakiwać bo żaden program nie będzie w stanie go wywołać. Wiem to bo kiedyś miałem neta przez modem i ten sam problem

no wszytsko sie zgadza wyglada to jak informacja systemowa, wyskakuje takze miedzy innymi przy otwarciu IE bez polączenia a takze innych np worda. niemozna tego wylaczyc bez instalowania firewalla gdyz ten komputer na ktorym musze pracowac jest baaardzo zabytkowy i moglby dodatkowego obciazenia niewytrzymac :smiley:

zawsze można wejść do menadzera urządzeń i wyłączyć modem a jeśli będzie ci on potrzebny to go znowu włączysz