Denerwujaca informacja przy starcie komputera

(Zs21906) #1

Mam problem z pewna "dokuczliwa" : :-x infromacja jaka wyskakuje mi zaraz po uruchomieniu windowsa 98 a takze od czasu do czasu w trakcie jego pracy. posiadam połaczenie modemowe z internetem wiec nie jestem caly czas podlaczony. okienko ktore mi wyskakuje informuje mnie o tym ze niejestem podlaczony i ze moge pracowac offline albo polączyc sie z intenetem - hmm a ja o tym dobrze wiem. Co zrobic aby okienko to niewyskakiwalo? czy mozna je jakos wyłączyc? Dzieki za wszelkie porady! !!

(system) #2

Zainstaluj firewalla np. Zone Alarm i zablokuj dostęp do internetu. Gdy będziesz chciał sie połączyć to spowrotem włączysz dostęp

(inż. Piniol) #3

firewall tu nic nie da, pt to wyglada na systemowe powiadomienie, zapewne wyskakuje przy uruchamianiu Internet Explorera

(system) #4

Mylisz sie Piniol jak w firewallu zablokujesz dostęp do neta wszystkim programom to systemowe okienko o połączeniu nie bedzie wyskakiwać bo żaden program nie będzie w stanie go wywołać. Wiem to bo kiedyś miałem neta przez modem i ten sam problem

(Zs21906) #5

no wszytsko sie zgadza wyglada to jak informacja systemowa, wyskakuje takze miedzy innymi przy otwarciu IE bez polączenia a takze innych np worda. niemozna tego wylaczyc bez instalowania firewalla gdyz ten komputer na ktorym musze pracowac jest baaardzo zabytkowy i moglby dodatkowego obciazenia niewytrzymac :smiley:

(system) #6

zawsze można wejść do menadzera urządzeń i wyłączyć modem a jeśli będzie ci on potrzebny to go znowu włączysz