Denerwujące piszczenie z wnętrza komputera

Witam, mam taki problem jak w temacie a pojawia się on przeważnie podczas grania w Counter-Strike 1.6 gdy jest jakaś jasna mapa np patrząc w niebo albo dostając flasha przed oczy po czym jak popatrzę potem w ciemne miejsce albo zminimalizuje grę do paska pisk znika i pojawia się znowu na bardzo jasnym tle, nie jest on głośny, coś typu jakby piszczało w uszach lub czasem taki dźwięk też telewizor oddawał.

Czytałem na rożnych forach że pisk ten wydawany może być przez cewki na karcie graficznej dodam że moja karta to GeForce FX 5200 i mam już ją jakieś 5-6 lat.Spróbowałem wyciągnąć kartę wyczyściłem włożyłem z powrotem i może z dzień, dwa był spokój i problem powrócił.

Czy jest jakiś sposób pozbycia się tego pisku ?? poza ewentualną wymiana karty :smiley:

:idea:

Jak jesteś pewny że to cewki, a nie buzzer informujący o przegrzaniu to kleić cewki:

http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/ … nie-cewek/

Temperatury mam dobre więc nie ma mowy o przegrzaniu, a co do pisku to dalej występuje.Co to tego linku o cewkach to próbowałem metodą z opaską samozaciskową i na karcie i na płycie głównej.Próbowałem po jakichkolwiek cewkach zaciskać bo nie wiem jak wyczaić która dokładnie piszczy jak to w ogóle od cewki jest.

Co jeszcze mogłoby powodować to piszczenie?? :?

Dodane 14.10.2009 (Śr) 18:00

Chyba że jeszcze zostaje zasilacz tylko tam niema jak zacisnąć opaski a kleić na razie nie mam czym :lol: