Denerwująco "latający" kursor myszki

witam, kupiłem dzisiaj nową mysz a4tech i gdy tylko podniosę mysz z podkładki choćby o milimetr kursor na ekranie skacze jak szalony. bardzo mnie to denerwuje, ponieważ utrudnia to grę m.in. w CSa. i moje pytanie brzmi: czy można coś z tym zrobić?? jest na to jakieś lekarstwo?? proszę o pomoc i serdecznie z góry dziękuję :slight_smile:

Nie podnoś myszki jak grasz :wink:

Kup laserowego Logitecha (jest b. precyzyjna), bo to co masz to jest badziew.

jednak czasem podnieść myszkę trzeba :slight_smile: a co do logitecha to chciałbym ale narazie nie mam tyle gotówki :smiley:

Sprawdź czy na każdej powierzchni myszka “lata”, jak tak to czeka Cię wymiana myszki :wink:

na podkładce i biurku lata ale np na ręce już nie :slight_smile:

Czyli masz bardziej prostą rękę niż podkładkę/biurko ^^

na to wygląda :smiley: zaczynam sie do tego latania przyzwyczajać ale ciągle to jest bardzo denerwujące… da się coś zrobić czy nie? jak myślicie?

Podaj model tej myszki. Prawdopodobnie wystarczy ściągnąć sterowniki ze strony producenta, odpalić załączony programik i kliknąć w opcję ‘Download to mouse’. Problem powinien się wtedy rozwiązać.

Zasada jest taka:

myszki optyczne, przynajmniej te tańsze, jak Twoja, powinny pracować na matowych powierzchniach. Powierzchnia wodzenia myszką nie powinna być błyszcząca, świecąca, odblaskowa, foliowana. Musi być co najmniej półmatowa. Bardzo dobrze na podkładki wszelkich myszy optycznych nadają się panele podłogowe o w miarę gładkiej (nie żłobionej)i niebłyszczącej powierzchni. Wystarczy kupić w sklepie typu “KOMFORT”, “CASTORAMA”, “PRAKTIKER” dosłownie jeden, odpadowy panel za parę złotych i pociąć go na kilka (ok 25 do 30 centymetrowych) kawałków. Z jednego panela wyjdzie około 4 do 5 podkładek, z czego każda wytrzyma okolo dwóch lat nawet intensywnego użytkowania pamiętając, że każdą taką podkładkę można użytkować po dwóch stronach. Na takich podkładkach każda myszka będzie działała najlepiej jak potrafi. Sam używam takich podkładek od około 10 lat i uwierz mi, że nawet wysokiej klasy Logitech działa na niej lepiej, niż na większości innych powierzchni.

@Sinx: mysz to a4tech Glaser 10D

@UMX: podkładka jest matowa a taki panel gdzieś mam, więc spróbuję :slight_smile: dzięki za rady